Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

ushtria ruse

Trump: Rusia ka tërhequr të gjithë trupat nga Venezuela, pas kërkesës tonë

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se Rusia ka vendosur të tërheqë të gjitha trupat ushtarake nga Venezuela, pas kërkesës së SHBA. ...

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike me reze të mesme, dhe Shtetet e Bashkuara reaguan duke thënë: “Nuk kemi çfarë të themi...

Rusia dhe Irani reagojnë njëzëri: Sulmi i SHBA kaloi vijën e kuqe, do t’i përgjigjemi çdo agresioni tjetër

Një qendër e përbashkët komande, e përbërë nga forcat e Rusisë, Iranit dhe aleanca e milicisë që mbështet presidentin sirian Bashar Assad, ka deklaruar...

Siria e dinte për sulmin e SHBA, evakuuoi personelin nga baza ajrore përpara goditjes

Zyrtarët ushtarakë sirianë e prisnin sulmin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në bazën ajrore Shayrat në Siri duke evakuuar të gjithë personelin dhe...

Sulmi i SHBA në bazën ajrore siriane, fuqitë botërore mbajnë qëndrime të ndryshme

Pas sulmit të bujshëm të një baze ajrore siriane nga forcat amerikane , reagojnë shtetet më të fuqishme të botës. Kina...

Sulmi i SHBA, Rusia në alarm ngre menjëherë sistemin anti-raketor në bazat siriane

Vetëm pak orë pas sulmit të SHBA me raketa në një bazë të forcave qeveritare siriane, nga ku u nis sulmi me armë kimike...

Sulmohet ashpër ushtria ruse me mortaja dhe raketa

Ushtria ruse e ka gjetur veten në mes të një sulmi të ashpër me raketa të improvizuara, mortaja dhe granata hedhes. Prej...

Lajmet e fundit