Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

ushtria ruse

Ushtria ruse tërhiqet nga qyteti strategjik i Kherson, në Ukrainë i frikësohen një kurthi: Po minojnë urat

Ushtria ruse është urdhëruar të tërhiqet nga qyteti ukrainas Kherson, i vetmi kryeqytet rajonal i pushtuar që nga fillimi i pushtimit në shkurt. Gjenerali...

Akuzohet për publikim të “fake news”, gazetarja ruse tenton t’i jap fund jetës duke prerë damarët në burg

Gazetarja ruse Maria Ponomarenko, e arrestua në prill me akuzat për diskreditim të forcave të armatosura ruse dhe për lajme "të rreme" në mediat...

Bombardimet pranë centralit bërthamor, paralajmëron ministri Kuleba: Europa në rrezik, ushtria të largohet nga uzina

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, në një reagim në rrjete sociale thotë  se forcat ruse e kanë kthyer uzinën e Zaporizhzhia në...

Paralajmëron Britania: Putin po grumbullon më shumë trupa, po përgatitet për një sulm të ri në…

Forcat ruse po grumbullohen në jug të Ukrainës, dhe Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar beson se mund të bëhet fjalë për përgatitje...

Rusia: Trupat tanë bombarduan një depo armësh në Lviv dhe shkatërruan armët e dërguara nga Perëndimi  

Ministria ruse e Mbrojtjes ka deklaruar se forcat e saj kanë shkatërruar një dyqan municionesh në rajonin Lviv të Ukrainës, ku janë ruajtur armët...

Ushtria ruse merr kontrollin e fabrikës së çelikut Azovstal në Mariupol

Rusia pretendon se trupat e saj kanë "çliruar plotësisht" sot fabrikën e rrethuar të çelikut, Azovstal në qytetin e Mariupolit, që gjendet në jug...

Ushtria ruse hyn në Azovstal, qindra civilë ende të fshehur në tunele

Ushtria ruse raportohet se ka hyrë brenda qytetit të fortifikuar të Azovstalit në Mariupol. Lajmin e bën me dije “Ukrainska Pradva”, duke raportuar se qindra...

Putin kthehet në Odessa? Çfarë tregojnë lëvizjet e ushtrisë ruse

Frika se Moska nuk ka hequr dorë nga qëllimi për ta bërë Ukrainën një vend "të mbyllur", ka filluar të shprehet sërish natën, pas...

Gjenerali RUS zbulon PLANIN: Marrim nën kontroll të gjithë JUGUN e Ukrainës dhe më pas SULMOJMË këtë SHTET!

Një general rus ka zbuluar planet e Moskës për luftën në Ukrainë dhe synimet pasi të merret nën kontrollin e tyre një territor i...

Dy muaj luftë, Ukraina: Janë vrarë 21,800 ushtarë rusë, janë shkatërruar 873 tanke (Shifrat e plota)

Teksa kanë kaluar dy muaj që nga 24 shkurti kur Rusia nisi pushtimin në Ukrainë, janë publikuar shifrat e dëmit të madh që ka...


Lajmet e fundit