Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

ushtaret shqiptare

FOTO/ Yuri Kim shfaqet mes ushtarëve amerikanë dhe shqiptarë në Kuçovë: Ju na bëni krenarë!

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka vizituar Bazën Ajrore në Kuçovë, ku ka parë nga afër stërvitjen e përbashkët mes marinës amerikane...

EMOCIONUESE/ Ushtarët shqiptarë në të gjithë botën urojnë Ditën e Flamurit dhe Pavarësinë

Dita e sotme shënon 108 vjetorin e ngritjes së Flamurit në Vlorë, ndaj një urim ka ardhur edhe nga ushtarët shqiptarë në të gjithë...

Komunat në Veri të Kosovës, mediat serbe alarmohen: Ushtarë shqiptarë kanë hyrë në territorin e Mitrovicës

Mediat serbe kanë raportuar se 14 ushtarë mes tyre shumica ushtarë të KFOR-it por edhe shqiptarë, kanë shkelur territorin e Mitrovicës së Veriut. ...

Fotoja që po tërbon grekët: Ja çfarë bëjnë rekrutët shqiptarë në ushtrinë helene

Nuk ka kaluar shumë kohë prej përhapjes në rrjetet sociale të një fotografie që tregonte disa rekrutë shqiptarë në ushtrinë greke teksa formonin shiponjën...

Lajmet e fundit