Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

ushtaret amerikane

Vjosa Osmani: Nëse Serbia kalon kufirin e Kosovës, do përballet me ushtarët amerikanë! E provuan në ’99, nuk dëshirojnë ta bëjnë përsëri

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, thotë se nëse Serbia tenton të kalojë territorin e Kosovës, ata do të përballen me ushtarët amerikanë dhe ata...

Ushtarët amerikanë vizitojnë Kalanë e Skënderbeut në Krujë (Video)

Një grup ushtarësh amerikanë që ndodhen në vendin tonë në kuadër të stërvitjes “Defender 21” kanë vizituar Kalanë e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu...

FOTO/ Yuri Kim shfaqet mes ushtarëve amerikanë dhe shqiptarë në Kuçovë: Ju na bëni krenarë!

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka vizituar Bazën Ajrore në Kuçovë, ku ka parë nga afër stërvitjen e përbashkët mes marinës amerikane...

Del video: Momentet e fundit të 4 ushtarëve amerikanë, luftuan deri në vdekje të kapur në pritë në Niger (Pamje dramatike)

Pamjet e videos janë dramatike; ushtarët rrethohen në shkretëtirë nga terroristët e ISIS. Ata po udhëtonin me një makinë jo të blinduar e...

Lajmet e fundit