Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

ushtare

Jens Stoltenberg: 700 ushtarë do të dërgohen në Kosovë

Pak orë më parë u njoftua se NATO do të dërgonte trupa shtesë në Kosovë pas përplasjeve në veri të vendit. Sekretari i Përgjithshëm i...

Përplasjet në veri të Kosovës, reagon KFOR: 25 ushtarë u lënduan, sulmet e paprovokuara ndaj njësive të NATO-s të papranueshme

KFOR ka reaguar në lidhje me situatën në veri të Kosovës, ku pati përplasje mes ushtarëve dhe protestuesve. Në një deklaratë zyrtare thuhet se nga...

“Po shërbejnë për një mjedis të sigurt”, Peleshi: Trupat tanë po japin kontribut të rëndësishëm në misionin e KFOR-it

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka postuar disa foto të trupave shqiptarë dhe shkruan se ata po japin kontribut të rëndësishëm në misionin e...

Gjenerali amerikan: Kemi trajnuar mbi 7,000 ushtarë ukrainas, që nga fillimi i pushtimit rus

Më shumë se 7,000 trupa ukrainase janë trajnuar nga forcat e Shteteve të Bashkuara që nga fillimi i pushtimit rus vitin e kaluar, është...

Putin nënshkruan dekretin: 147 mijë ushtarë rusë do të rekrutohen në pranverë

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar një dekret për thirrjen pranverore për shërbimin ushtarak që prek 147,000 njerëz të moshës 18 deri në 27...

Rusia rekruton Steven Seagal, aktori do t’u mësojë ushtarëve artet marciale

Steven Seagal, një nga ikonat e filmave amerikanë aksion në vitet 1990 dhe fillim të viteve 2000, ka hapur një qendër aikido në Moskë. Mediat...

Video rrëqethëse e mercenarëve Wagner, mbushin kamionin me trupat e pajetë të ushtarëve ukrainas

Themeluesi i ushtrisë private mercenare Wagner, Yevgeny Prigozhin publikoi sot një video që tregon një kamion të mbushur me arkivole. Ai në video shprehet se...

Polonia rekruton numër “rekord” të ushtarëve pas pushtimit rus të Ukrainës

Forcat e armatosura të Polonisë kanë rekrutuar numrin më të madh të ushtarëve që nga viti 2008, pasi pushtimi rus i Ukrainës ka ngjallur...

Rama nga Davos prezanton djemtë nga Kosova: Janë pjesë e ushtrisë, mbrojnë Zvicrën(Video)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Davos të Zvicrës, ku ka marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror. Rama në Zvicër është takuar me dy shqiptarë të...

Shikim i turbullt dhe djegie lëkure, publikohet akt-ekspertimi për ushtarët në uzinën e Gramshit që u sulmuan nga rusët

Është publikuar ditën e sotme akt-ekspertimi i ushtarëve që u sulmuan në Uzinën e Gramshit nga dy rusë dhe një ukrainas. Bëhet me dije se...

Lajmet e fundit