Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

ushtar

Ushtari ukrainas qan te varri i shokut që humbi në luftë (FOTO)

Garda kombëtare e Ukrainës ka  deklaruar se të paktën 500 anëtarë të saj kanë vdekur që nga pushtimi i Rusisë, në 24 shkurt të...

Dëshmor për atdheun, ushtari ukrainas hedh në erë veten për të shembur urën që mos kalojnë tanket ruse

Në një luftë ka viktima, por ka edhe të vetëflijuar për të ndihmuar atdheun që të jetë i liri. Kështu është rasti edhe një ushtari...

Video emocionuese/ I riu kthehet nga Zvicra pas disa vitesh dhe surprizon vëllain ushtar

Një ngjarje vërtet emocionuese ka ndodhur në Kosovë, ku një ushtar ka marrë surprizën më të bukur. Një ushtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës...

Sulm me thikë ushtarit të parlamentit, arrestohet agresori

Policia kanadeze arrestoi  një person pasi u përpoq të godasë me thikë një ushtar që ndodhej para Parlamentit federal të Otavas. ...

Vritet ushtari i parë në gardh, Izraeli sulm të madh ajror në Gaza

Ushtria Izraelite ka nisur një sulm të madh ajror drej Hamasit në rripin e Gazës. Sipas forcave të mbrojtjes (IDF) sulmi...

E rrallë, vend i lirë pune: Bashkia Laç kërkon ushtar

Çfarë nuk kemi dëgjuar, por që të kërkohet një ushtar i vetëm në një bashki, këtë nuk na e kishte zënë veshi e syri...

Lajmet e fundit