Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

ushqim

STUDIMI I FUNDIT/ Kujdes nga ky USHQIM, shkakton KANCER

Studimi i fundit i realizuar nga universiteti i Oksfordit me bashkëpunimin e organizatës ndërkombëtare të shëndetit (WHO) ka nxjerrë rezultate të befasishme për lidhjen...

‘Kjo vajzë do më çmendë mua’, Almeda Abazi tregon ushqimin që e tundon më shumë

Modelja Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj, Tolgahan Sayisman pritet që shumë shpejt të bëhen prindër për herë të parë. Së...

Veliaj dhe Ambasadori i OSBE shërbejnë ushqim në qendra sociale, kryebashkiaku jep lajmin e BUKUR (VIDEO)

Në sajë të festës së Vitit të ri kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj së bashku me vullnetarë e bamirës kasë shpërndarë ushqim në qendrat...

E RËNDË: Ushqimi i kontaminuar në drekën e varrimit i merr jetën 10 personave

10 persona kanë humbur jetën pasi kanë konsumuar ushqim të kontaminuar pas një varrimi në Peru. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Kujdes! Nëse i ngrohni për herë të dytë këto ushqime, mund të kthehen në helmuese

Ushqimi më i mirë është ushqimi i freskët. Por shpesh ndodh që nga drekat apo darkat që konsumojmë të mbeten gatime...

OKB ngre alarmin: 2 milionë afganë rrezikojnë mungesë ushqimi

Të paktën 2 milion njerëz janë në rrezik për gjetjen e resurseve ushqimore për shkak të thatësisë që ka kapluar Afganistanin, bën të ditur...

Ja si mund të kurseni para duke përdorur, MBETURINAT

Ushqimi është ajo gjë pa të cilën nuk bëjmë dot, dhe si popull ballkanas, ne harxhojmë shumë para për të. Por një pjesë e...

Lajmet e fundit