Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

ushqim

Raporti/ Gati 1 në 3 shqiptarë vuajnë nga pasiguria për ushqim, më e larta në Europë

Rreth 1 në 3 shqiptarë vuan nga pasiguria për ushqim për shkak të mungesës së parave apo burimeve të tjera. Të dhënat e fundit në...

“Do pranojmë aq sa do vijnë në kufijtë tanë”, Polonia “hap dyert” për ukrainasit: Do u sigurojmë ushqim dhe kujdes mjekësor

Polonia është shprehur e gatshme që të presë ukrainasi, që po pushtohen nga Rusia. Në një njoftim sot u tha se Polonia do të hapë...

E lanë pa ujë e bukë, ja si hakmerret fotografi ndaj çiftit që po martohej

Një situatë e pazakontë ka ndodhur me një fotograf, i cili ka shkaktuar një debat të gjerë në internet. Ai ka zbuluar se fshiu fotot...

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim dhe për veshje

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç. Metodologjia e matjes së këtij treguesi...

AKU bllokon mbi 136 kg mish në Dibër, të skaduara dhe pa vulë, ndëshkon 4 biznese (DETAJE)

AKU ka bllokuar mbi 136 kg mish në Dibër si dhe ka ndëshkuar 4 biznese. Bizneset janë ndëshkuar pasi janë konstatuar...

50 zakone që të bëjnë të jetosh më gjatë, në krye, ushqimi i mirë dhe të bërit seks (NGA USHQIMET TE AKTIVITETI)

1. Të hahen proteina vegjetale Një studim i fundit i Universitetit të Harvardit i publikuar në Jama ka zbuluar se personat...

‘Do shkoj në burg’, Bujar Kapexhiu: Kam dëgjuar që janë rregulluar, jetohet mirë, ka ushqim gratis

Aktori Bujar Kapexhiu ishte një ndër të parët që tha se ishte i gatshëm të pengonte zgjedhjet dhe të futej në burg. ...

Mungesa e ushqimeve, gardianët vrasin 23 persona në burgun e Venezuelës

Një organizatë për mbrojtjen e të drejtave të të burgosurve, ka raportuar se në Venezuelë janë vrarë 23 të burgosur, ndaj të cilëve ishte...

Bebe Rexha kalon ditën pranë prindërve, ja si përgatit ushqimin (FOTOT)

Ditën e djeshme këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Bebe Rexha e ka kaluar pranë prindërve të saj. Bebe përmes...

Telefonoi policinë dhe i kërkoi ushqim nga McDonald’s, ja çfarë i bëri oficeri 5-vjeçarit

Një djalë 5-vjeçar dëshironte të porosiste ushqime te McDonald's, por një gabim bëri që ai të merrte policinë. Fëmija i quajtur...

Lajmet e fundit