Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
1kmh
0 %
Enj
12 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

ushqim

Koreja e Veriut drejt urisë, ekspertët paralajmërojnë vdekje nga mungesa e ushqimit

Shqetësimet për mungesat e vazhdueshme të ushqimit të Koresë së Veriut po rriten, me burime të shumta që sugjerojnë këtë javë se vdekjet për...

Studimi i ri: Ushqimet e “ultra-përpunuara” rrisin rrezikun e zhvillimit dhe vdekjes nga kanceri

Konsumimi i shpeshtë i ushqimeve ultra-përpunuara shoqërohet me një rrezik të shtuar të kancerit dhe vdekjes së konsumatorit. Një studim i ri shkencor ndërkombëtar tregon...

Ministri Sveçla ha darkë me policët në veri: Një lokal në Prishtinë përgatiti ushqimin për forcat që po ruajnë vendin

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se institucionet e Kosovës i kanë të gjitha kapacitetet për t’i larguar barrikadat dhe në...

Për të lëpirë gishtat! Çfarë kanë ngrënë kryeministrat evropianë në Samitin e Tiranës, trajtim i njëjtë edhe për gazetarët e huaj (SAMITI I GATIMEVE...

Mish vendi bio, shoqëruar me bukë misri e pure, por edhe makarona, por edhe peshk, madje, 7 prej të ftuarve të mëdhenj kërkuan pjata...

Gjesti human i Mrizit të Zanave, i vijnë në ndihmë familjes së fermerëve që u prek nga përmbytjet

Mrizi i Zanave ka bërë një gjest human për një familje fermerësh që është prekur nga përmbytjet. Biznesmeni Altin Prenga së bashku me punonjësit e...

“Arma” e rusëve ushqimi, si Putin shantazhoi qytetarët ukrainas dhe përgatiti prej muajsh referendumet e pavarësisë në Donbas

Rusia duket se ka përgatitur prej muajsh referendumet e pavarësisë që po zhvillohen në rajonet e pushtuara nga Rusia të Ukrainës. “British Observer” shkruan se...

Raporti/ Gati 1 në 3 shqiptarë vuajnë nga pasiguria për ushqim, më e larta në Europë

Rreth 1 në 3 shqiptarë vuan nga pasiguria për ushqim për shkak të mungesës së parave apo burimeve të tjera. Të dhënat e fundit në...

“Do pranojmë aq sa do vijnë në kufijtë tanë”, Polonia “hap dyert” për ukrainasit: Do u sigurojmë ushqim dhe kujdes mjekësor

Polonia është shprehur e gatshme që të presë ukrainasi, që po pushtohen nga Rusia. Në një njoftim sot u tha se Polonia do të hapë...

E lanë pa ujë e bukë, ja si hakmerret fotografi ndaj çiftit që po martohej

Një situatë e pazakontë ka ndodhur me një fotograf, i cili ka shkaktuar një debat të gjerë në internet. Ai ka zbuluar se fshiu fotot...

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim dhe për veshje

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç. Metodologjia e matjes së këtij treguesi...

Lajmet e fundit