Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

us army

Nis së shpejti, “Defender 21″ Yuri Kim: Gjeneralë amerikanë do të vijnë në Shqipëri, bashkë krah për krah

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim njofton se fillim të muajit maj do të mbërrijnë në Shqipëri disa gjeneralë të ushtrisë amerikane. Kim shton se...

Përleshje e ashpër mes ISIS dhe ushtrisë amerikane në Afganistan, 26 të vdekur

Pavarsisht zbehjes së potencës së shtetit islamik, luftimet vijojnë të jenë të ashpra me ushtrinë amerikane. Betejat kryesore tashmë janë fokusuar në Afganistan....

SHBA i çon botës një “mesazh” që peshon 100 mijë tonë

Ushtrisë Amerikanë që nga dita e sotme i shtohet një “përbindësh” i ri. Bëhet fjalë për luftë-anijen më të re të Forcave të Armatosura...

Lajmet e fundit