Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Ursula von der Leyen

Berlini: NATO të mos nxisë Turqinë drejt daljes

Turqia duhet të qëndrojë në NATO, pavarësisht krizës mes Ankarasë dhe disa vendeve evropiane, por aleatët nuk duhet gjithsesi të braktisin kundërshtarët e qeverisë...

Ministrja gjermane Der Leyen: SHBA të mos barazpeshojë aleatët e saj me Moskën; jo luftë kundër myslimanëve

Ministrja gjermane e Mbrojtjes paralajmëroi SHBA kundër tentativës për të trajtuar në mënyrë të barabartë Rusinë dhe aleatët e saj perëndimore, duke iu referuar...

Ndryshon “Libri i bardhë”, ushtria e Ursula von der Leyen do rrisë ndikimin e saj në botë

Situata e sigurisë ka ndryshuar: Si duhet të ndryshojë Bundeswehr-i për të reaguar ndaj skenarëve të konflikteve në të ardhmen? Libri i ri i...

Gjermania ngre ushtrinë kibernetike

13.500 pjesëtarë të Bundeswehrit do të luftojnë në të ardhmen në internet. Pikërëndesa do të jetë në mbrojtjen e sulmeve kibernetike. Në temën e...

Lajmet e fundit