Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Ursula von der Leyen

Lufta Rusi-Ukrainë, “bota” në një zë dënon veprimet e Vladimir Putin, SHBA e BE paralajmërojnë sanksione të forta

Ajo që po frikësonte botën ndodhi mëngjesin e sotëm kur Rusia sulmoi me raketa Ukrainën. Në lidhje me këtë kanë reaguar dhe krerët  më të...

Von der Leyen kërcënon Rusinë: Nëse sulmon Ukrainën do të humbin aksesin në tregjet financiare, kanë shansin akoma të kthehen në tryezën e bisedimeve

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ka kërcënuar Rusinë duke thënë se nëse do të sulmojë Ukrainën do t’i mohohen qasjet e...

“Rusia tha se do heqë trupat, por s’po shohim vepra”, Ursula von der Leyen skeptike: Ne shpresojmë për më të mirën, por jemi të...

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen thotë se BE-ja do të jetë vigjilente derisa fjalët e Moskës të reflektohen me veprime në...

Variantet e Covid-19, Presidentja e KE-së bën thirrje: Duhet të rritim normën e vaksinimit!

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen ka deklaruar se 78% e të gjithë të rriturve në vendet e BE-së janë të vaksinuar....

Europa në rrezik, Von der Leyen: Omicron mund të bëhet dominues në janar

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka paralajmëruar se variant i ri i Covid019, Omicron, nga mesi i janarit mund të bëhet...

Von Der Leyen takon Dua Lipan në Washington: Me muzikën dhe energjinë tënde jemi…

Presidentja e Komisionit Euripian Ursula Von der Leyen është takuar me këngëtaren shqiptare Dua Lipa me famë botërore. Ajo ka postuar foto ku shihet me...

Media britanike: Presidentja e KE turpërohet nga Albin Kurti, i vuri në dukje “padrejtësinë e madhe” ndaj Kosovës

"Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen u turpërua nga Kryeministri i Kosovës të mërkurën, para takimit të BE -së në Slloveni, pasi...

Presidenti Biden shpreh “mbështetje të fortë” për integrimin evropian të Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden, në një telefonatë me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, diskutoi mes të tjerash edhe...

Presidentja e KE përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi: Dialogu duhet të vijojë

Presidentja e KE Urusla von der Leyen ka reaguar pas lajmit se është arritur një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë në lidhje me targat. Presidentja...

Ursula von der Leyen e thotë hapur: Ky shtet i Ballkanit është vendi që ka avancuar më shumë në negociatat e pranimit në BE

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ditën e sotme ka vizituar Malin e Zi, ku është takuar me zyrtarët e lartë të...

Lajmet e fundit