Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

Ursula von der Leyen

“Do jenë gjithmonë pjesë e Ukrainës”, presidentja e KE: Aneksimi i paligjshëm i shpallur nga Putin s’do të ndryshojë asgjë

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka reaguar menjëherë pasi presidenti i Rusisë, Vladimir Putin nënshkroi dekretet e aneksimit të katër rajoneve të...

Von der Leyen e prerë: Rusia duhet të paguajë një çmim të lartë për luftën në Ukrainë

Bashkimi Evropian ka propozuar këtë të premte paketën e re të sanksioneve kundër Moskës, ku përfshihet ndalim i importit të arit rus dhe ndryshime...

Opozita i hedh pankarta dhe e vërshëllen gjatë fjalës në Kuvend, Von der Leyen habit me reagimin e saj: Ju falenderoj…

Presidentja e Komisionit Europiaan, Ursula Von Der Leyen, gjatë fjalimit të saj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut u shpreh se vendi tani ka...

Ursula von der Leyen: Do të rishikojmë kërkesën për statusin kandidat të Ukrainës në samitin e qershorit 

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, po viziton Ukrainën për të diskutuar propozimin e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Von der Leyen...

Presidentja e KE: Sanksionet  kundër Rusisë po e zbrazin makinën e luftës së Putinit, ne do ndihmojmë Ukrainën të ngrihet

Presidente e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos tha se sanksionet kundër Rusisë të vendosura nga BE po...

Ursula von der Leyen: Ndërprerja e gazit rus në Poloni dhe Bullgari është provokim e veprim agresiv

Vendimi i Rusisë për të ndërprerë furnizimin me gaz në Poloni dhe Bullgari është një veprim agresiv dhe provokim i hapur. Kështu u shpreh...

Medvedev i përgjigjet presidentes së KE: Nëse Rusia dështon, Evropa do të përballet me një valë krimi, më të dhunshme se ajo shqiptare

Ish-presidenti rus dhe njëkohësisht nënkryetari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Dmitry Medvedev, tha se mospagimi i pagesave të huaja të Rusisë mund të sjellë...

FOTO/ E veshur me jelek antiplumb, Von Der Leyen viziton nga afër vendin e masakrës në Ukrainë: Në Bucha pamë fytyrën mizore të Putinit

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, bashkë me kryediplomatin e BE-së, Josep Borrell, udhëtuan drejt Ukrainës për t’u takuar me liderët e...

Presidentja e KE dhe Borrell do të vizitojnë Ukrainën, takim në Kiev me Zelenskyn

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen dhe kryediplomati i BE-së Josep Borrell do të udhëtojnë drejt Ukrainës. “Reuters” shkruan se presidentja e KE...

Ursula von der Leyen: BE e gatshme të miratojë më shumë sanksione nëse lufta nuk ndalet

Bashkimi Evropian është i gatshëm të miratojë më shumë sanksione kundër Rusisë nëse Vladimir Putin nuk e ndal luftën në Ukrainë, tha këtë të...

Lajmet e fundit