Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Ursula von der Leyen

“Është me rëndësi të madhe që të mësojmë për origjinën e koronavirusit”, presidentja e KE kërkon hetim për “burimin” e Covid-19

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka kërkuar që të bëhen hetime të nevojshme për të gjetur origjinën e Covid-19. Sipas saj,...

Presidentja e KE i dërgon letër urimi Vjosa Osmanit, mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka marrë letër urimi nga presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen, në të cilën ka shprehur mbështetje...

BE “vulos” marrëveshjen GJIGANDE: Kemi siguruar deri në 1.8 miliardë vaksina Pfizer

Komisioni Evropian ka arritur një marrëveshje me kompaninë BioNTech-Pfizer për të blerë deri në 1.8 miliardë doza shtesë të vaksinës santi-Covid-19. Lajmi u bë me...

Në listën e BE edhe Kosova, i dhurohen 95 mijë doza të vaksinës ‘Pfizer’, Ursula von der Leyen: Jemi së bashku në këtë…

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka bërë të ditur se Kosova do të përfitojë 95 mijë doza të vaksinës “Pfizer” nga...

“Je diktator”, Erdogan i kthehet me të njejtën monedhë kryeministrit italian: Je arrogant dhe…

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e ka quajtur “plotësisht arrogant dhe vulgar” kryeministrin italian Mario Draghi, i cili e quajti atë më herët një...

U ekzekutua me 6 plumba sapo doli nga emisioni, Presidentja e KE reagon për vrasjen e gazetarit grek: Një akt i neveritshëm e frikacak

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka reaguar pas ekzekutimit të gazetarit grek të kronikës së zezë, George Karaivaz. Von der Leyen,...

Presidentja e KE zbulon bisedën me Ramën: Dozat e vaksinave nga BE do t’i shërbejnë “bluzave të bardha” dhe qytetarëve

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Layen ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama, ku kanë diskutuar për shpërndarjen e vaksinave...

Shefja e BE-së kritikon AstraZeneca: Ka dështuar me ritmin e fushatës së vaksinimit

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von Der Leyen, kritikoi sot prodhuesin anglo-suedez të vaksinave AstraZeneca. Shefja e KE akuzoi kompaninë farmaceutike...

Presidentja e KE zbulon bisedën me Ramën: Diskutuam mënyrën më të mirë për të ecur përpara në procesin e zgjerimit dhe zbatimin e Planit...

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin shqiptar Edi Rama. ...

Pas KE, edhe Ursula von der Leyen mbështet propozimin e Ramës për ndërmjetësim të krizës në Bjellorusi

Pasi Këshilli i Evropës dhe Presidenti i saj Charles Michel kanë pranuar propozimin e kryeministrit Edi Rama, në cilësinë e kreut të OSBE, për...

Lajmet e fundit