Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

urgjenca kombetare

Investim 1.4 milion euro, Urgjencës Kombëtare i shtohen edhe 20 ambulanca me të gjitha aparatet jetëshpëtuese

20 ambulanca të te reja me pajisje moderne i janë shtuar Urgjencës Kombëtare. Në fjalën e saj ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se kjo...

Skënder Brataj apel prindërve: Mos u jepni fëmijëve makina luksoze që të shndërrohen në vrasës, udhëtoni të sigurtë!

Drejtori i Përgjithshëm i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka reaguar në lidhje me numrin e lartë e aksidenteve rrugore në vendin tonë. Përmes një postimi...

Skënder Brataj: Presim rritje të infektimeve në javët në vazhdim, fushata elektorale ka ndikuar shumë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka paralajmëruar se në javët në vijim do të ketë shtim të infektimeve.Ai ka fajësuar partitë politike dhe...

E tregon Skënder Brataj: Në Shqipëri ka patur infektime edhe pas dozës së parë të vaksinës, rreziku është i lartë nëse infektoheni mes dozës...

Shefi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka sqaruar rastet e infektimit me Covid-19 edhe pas marrjes së dozës së parë të vaksinës. Përmes një postimi...

A mund të infektohesh nëse merr dy dozat e vaksinës? Përgjigjet Skënder Brataj: Njerëzit duhet ta kenë të qartë…

Në Shqipëri ka nisur vaksinimi masiv, ku shifra e të personave që kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës ka arritur në 100...

Paralajmërimi i Skënder Brataj: Pas prillit do të ketë rritje të infektimeve, rreziku vjen nga zonat e thella

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj është shprehur mbrëmjen e sotme se shifrat e infektimeve pritet të rriten pas 25 prillit.Sipas tij problematike do...

Lajmet e fundit