Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

ure

VIDEO/ Strategji për të ndaluar armikun, trupat e Ukrainës hedhin në erë urën në rajonin e Luhanskut

Garda Kombëtare e Ukrainës ka publikuar një video, ku tregon shkatërrimin e një ure që lidh Severodonetsk me Rubizhne në rajonin e Luhansk. Operacioni special...

Dëshmor për atdheun, ushtari ukrainas hedh në erë veten për të shembur urën që mos kalojnë tanket ruse

Në një luftë ka viktima, por ka edhe të vetëflijuar për të ndihmuar atdheun që të jetë i liri. Kështu është rasti edhe një ushtari...

Katër ditë të izoluar, Forcat e Armatosura nisin montimin e urës provizore në Darzezë

Ka nisur sot montimi i një ure provizore në fshatin Darzezë të Fierit. Forcat e Armatosura kanë mbërritur pak minuta më parë në Darzezë dhe...

Kaloi me kamion dhe shembi urën e Darzezës, Gjykata e Fierit jep masën për 52-vjeçarin (EMRI)

Gjykata e Fierit ditën e sotme ka dhënë masën për Luftar Panahori, shoferi i kamionit që shembi urën e Darzezës dhe ra në lumë. Gjykata...

Ura “Golden Skybridge” hapet në maj, vizitorët do të ecin mbi një lartësi prej 426 metrash (VIDEO)

Shëtitjet në Kanada tashmë janë gati të shkojnë në një nivel tjetër. Ura më e lartë në vend “Golden Skybridge” do të hapet në...

Urë e re mbi Lanë, Veliaj krah Majkos: Dhuratë për banorët

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko inspektuan urën e re pranë Pallatit me Shigjeta, duke...

‘Një kartolinë me një përqafim nga larg’, Rama publikon FOTON e urës dhe ironizon

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të urës së re mbi Drin në Gjoricë, Maqellarë. Rama nuk ka kursyer as...

20 miliardë dollarë investim, hapet zyrtarisht ura më e gjatë në botë në det (VIDEO)

Nëntë vite pas fillimit të ndërtimit, Presidenti kinez Xi Jinping ka hapur sot zyrtarisht urën më të gjatë të kalimit në det në botë....

Kamioni me ngarkesë të rëndë shemb urën, zë poshtë trenin (VIDEO)

Një urë në qytetin Svobodni që lidh Moskën me Lindjen e Largët është shembur. Ftamirësisht nga ky incident nuk ka pasur...

Lajmet e fundit