Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

urdhri ekzekutiv

Urdhri ekzekutiv i Joe Biden, shpërthen Aldo Bumçi: S’ka lidhje me Shqipërinë dhe as me shpalljen “non grata” të Berishës

Mbrëmjen e sotme u diskutua vendimi i SHBA-së për përfshirjen e Shqipërisë në urdhrin ekzekutiv, i cili parashikon bllokimin e pasurive dhe pezullimin e...

Dje firmosi urdhrin ekzekutiv ku përfshihej Shqipëria, sot Joe Biden niset menjëherë për në Europë

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka njoftuar se sot është nisur drejt Mbretërisë së Bashkaur dhe Europës. Ky është udhëtimi i parë i Biden...

Për kë e lëshoi Biden URDHRIN? Duma i merr me radhë, nga Kosova e ish-Jugosllavia, te marrëdhëniet me Turqinë: S’e kanë me Berishën, s’merren...

Deputetja e ardhshme e Kuvendit të Shqipërisë, e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit dhe e zgjedhur në qarkun e Tiranës, Grida Duma ka...

E BUJSHME/ Joe Biden lëshon urdhër-ekzekutiv për Shqipërinë: Do i bllokohet prona dhe pasuria atyre që kërcënojnë përpjekjet stabilizuese në Ballkanin Perëndimor

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka publikuar në Twitter urdhrin-ekzekutiv që ka lëshuar sot presidenti i SHBA, Joe Biden. Një lajm i bujshëm për vendin...

Lajmet e fundit