Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

urdher

Ministrja Balluku firmos urdhrin, kontrollorët e huaj mund të nisin punë në aeroportin e Rinasit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikëa, Belinda Balluku, ka firmosur ditën e sotme urdhrin që i hap rrugë punësimit të kontrollorëve të huaj në aeroportin...

Shefi i qarkullimit në Vlorë pezullohet pasi luajti futboll, Veliu reagon ashpër: Skandaloze! Të shtohen ndëshkimet (URDHRI)

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka reaguar pasi u pezullua nga detyra Rustem Plaka shefi i qarkullimit rrugor në Vlorë, pasi ka shkelur...

Hyn në fuqi urdhri i Kryeministrit Rama, nga ora 10:00 ndalohet…

Ditën e sotme ka hyrë në fuqi urdhri i Kryeministrit Rama, për të ndaluar edhe lëvizjen e këmbësorëve nga ora 10:00 deri në orën...

Veliaj dha urdhër për ndërprerjen e transportit publik, qarkullimi i urbanëve vazhdon normalisht (FOTO-VIDEO)

Kryetari i Bashiksë Tiranë Erion Veliaj ka dhënë urdhër ditën e djeshme për mbylljen e transportit publik për shkak të përhapjes së koronavirusit. ...

URDHRI i Bledi Çuçit: AKU të kryejë analizat ushqimore te privati

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit do të kryejë analizat ushqimore në laboratorë privatë.  Ky është urdhri më i fundit i nxjerrë nga Ministri i Bujqësisë...

Përgjimet e Bild, Gjosha: Drejtësia shqiptare merr urdhëra nga partia në pushtet

Ish-deputeteja e LSI, Klajda Gjosha ka komentuar përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane Bild. Sipas Gjoshajt artikulli i Bild ka shkaktuar tërmet për qeverinë...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, Vuçiç jep urdhër: Ushtria në gatishmëri

Situatë e tensionura raportohet në veri të Kosovës. Kjo vjen pas aksionit të policisë së Kosovës e cila ka arrestuar në Veri disa policë...

‘Policia dhunoi banorët e Bregut të Lumit me urdhër të Ramës’, Balliu thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu ka folur nga Bregu i Lumit ku disa banorë po kundërshtojnë prishjen e shtëpive të tyre, të cilat preken...

Gjermania urdhër të prerë Prishtinës dhe Beogradit, Merkel vendos afatin: Deri në qershor të mos merret asnjë…

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dërguar mesazh të qartë Prishtinës dhe Beogradit për arritjen e marrëveshjes përfundimtare, lidhur me dialogun mes dy vendeve,...

Rritja e tarifave dentare, Ministria e Shëndetësisë çon VENDIMIN në gjykatë

Ministria e Shëndetësisë çon në Gjykatë vendimin e 'Urdhërit të Stomatologut'. “Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale çon në gjykatë vendimin...

Lajmet e fundit