Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

uragani

Uragani Roslyn godet brigjet e Meksikës, erërat e fuqishme rrezikojnë jetën e banorëve

Roslyn, një uragan i fuqishëm i kategorisë së 3-të, mbërriti në  qytetin e Nayarit në Meksikë, mëngjesin e kësaj të shtune, me erëra të...

Uragani më vdekjeprurës në historinë e Floridas, shkon në 10 numri i viktimave

Një përpjekje e madhe kërkimi dhe shpëtimi po vazhdon në Florida pas uraganit Ian, i cili shkatërroi një pjesë të madhe në të gjithë...

Uragani “Ian” shënon viktimën e parë, Biden del në konferencë URGJENTE

Viktima e parë është shënuar nga uragani Ian i cili ka goditur Floridën. Kanë qenë zyrtarët në Volusia County, në verilindje të Orlandos, Florida,...

Uragani më i rrezikshëm “gjunjëzon” Floridën, nis evakuimi i të burgosurve

Përmbytjet katastrofike që solli uragani “Ian” në Florida kanë nxitur autoritetet të marrin masat e para dhe të evakuuojnë mijëra të burgosur nga burgjet...

Tragjedi në Filipine, shkon në mbi 300 numri i personave që kanë humbur jetën nga uragani shkatërrues “Rai”

Ka shkuar në më shumë se 300 numri i personave që kanë humbur jetën nga uragani shkatërrues “Rai” në Filipine. Qindra shtëpi janë shkatërruar, ndërkohë...

Uragani i tmerrshëm në Bahamas, shënohet viktima e parë, humb jetën një 8-vjeçar (VIDEO)

Një djalë tetë vjeçar vdiq si pasojë e Uraganit Dorian, duke shkaktuar kështu viktimën e parë të katastrofës natyrore. Viktima është...

Pamje dramatike, përmbytje masive nga uragani në Bahamas (Video)

Uragani “Dorian” ka prekur tashmë ishujt në Bahamas, ku raportohet për "dëme katastrofike". Me erëra mbi 270 kilometra në orë, ky...

Tepër i RREZIKSHËM: Uragani ‘Dorian’ arrin Kategorinë 5, Florida përgatitet për më të keqen (Foto)

Uragani Dorian, ka arritur kategorinë 5 dhe konsiderohet tashmë tepër i rrezikshëm teksa po i afrohet shtetit të Floridas në SHBA. ...

Alarmante, uragani “Ofelia” po i afrohet Europës

Uragani “Ofelia” është formuar nga erërat dhe shirat në oqeanin Atlantik por po i afrohet bregdetit veri-perëndimor të Spanjës. Sipas Qëndres...

Lajmet e fundit