Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

uragani irma

Trump bashkë me Melanin vizitojnë zonat e prekura nga uragani në Florida

Gjatë një vizite të enjten në Floridën e shkatërruar nga uragani, Presidenti Donald Trump vlerësoi punën e personelit të emergjencës dhe të ushtrisë, si...

Pasojat e uraganit “Irma”/ Shumë njerëz të bllokuar, vazhdojnë operacionet e kërkim-shpëtimit

Uragani “Irma” u qetësua, por pasojat që la pas janë të panumërueshme, në Florida dhe në të gjitha vendet që preku. ...

Uragani “Irma”/ 5 persona humbin jetën në një azil në Florida, prej ditësh mungonte energjia elektrike

Pesë persona kanë humbur jetën në një azil në Florida, pasi kishin mbetur pa energji elektrike prej disa ditësh. Mësohet se...

Pas shkatërrimit në Florida, uragani “Irma” i drejtohet Xhorxhas

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma...

Uragani “Irma” në kulmin e “tërbimit”, veprimi i një qytetari do t’ju habisë, VIDEO për të mos u humbur

Ndërsa Uragani “Irma” është qetësuar dhe ka lënë pas dëme të mëdha material, duket se njerëzit pas përjetimit të frikshëm, kanë filluar të publikojnë...

Bie forca e uraganit “Irma”, por Miami ende nën ujë

Pasi përshkroi Floridën me një shpejtësi ere 250km/orë, uragani “Irma”, duket se sot është qetësuar. Megjithatë, Miami ende mbetet i mbuluar totalisht...

Lajmet e fundit