Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

uragani harvey

Uraganët Harvey e Irma ‘shkundin’ edhe kompanitë e sigurimeve

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët...

Amerika në prag të katastrofës, uragani “Irma” niset me shpejtësi drejt brigjeve të Karaibeve

Pas katastrofës që shkaktoi uragani Harvey në shtetet e Teksasit dhe Ilinoisit, një tjetër uragan edhe më i madh po i drejtohet brigjeve lindore...

Ambasada në Amerikë: Uragani “Harvey” dëmtoi rreth 600 familje shqiptare

Po ashtu, nga State Department jemi njoftuar se asnjë shtetas i huaj nuk ka pësuar me fatalitet”- shkruan ambasadorja e Kosovës në Amerikë.

Donald Trump do vizitojë Teksasin e goditur nga uragani Harvey

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, do vizitojë shtetin e Teksasit që po përballet me përmbytje të mëdha të shkaktuara nga...

Situatë katastrofike nga uragani në SHBA, autostrada mbushet me varka, mijëra njerëz kërkojnë ndihmë (VIDEO)

Situata më e rënduar nga uragani Harvey është regjistruar në qytetin Houston të Teksasit, ku rreshjet me intensitet të lartë të shiut kanë shkaktuar...

Përmbytje katastrofike në Teksas, uji vërshon edhe në studion televizive (Video)

Sipas meteorologëve, nëse rreshjet e shiut vijojnë me të njëjtin intensitet, në Teksas priten përmbytje katastrofike ndërsa nivelet e lumenjve janë në maksimumin...

Lajmet e fundit