Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

uragan

“Pritet uragani”, Meta: Opozita takohet çdo ditë, jemi gati për të rrëzuar Ramën

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zbuluar se opozita po zhvillon takime në mënyrë të vazhdueshme dhe janë gati për të rrëzuar...

VIDEO/ Uragani “pushton” Floridën, gazetarja merr masa, i vendos mikrofonit prezevativ për ta mbrojtur

Uragani “Ian”  tashmë ka “pushtuar” Floridën dhe të gjithë banorët me udhëzimet e autoriteteve kanë marrë masat e nevojshme. Ndërkohë, sipas mediave të huaja mësohet...

VIDEO/ Uragani në Florida, 2.2 milionë banorë mbeten pa energji elektrike, përmbyten spitalet

Uragani i kategorisë 5 ka prekur brigjet e shtetit të Floridas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Të paktën 2.2 milionë banorë raportohet se kanë...

PAMJE DRAMATIKE / Uragani më i rrezikshëm në histori, “Ian” mbërrin në Florida, zyrtarët japin alarmin: Evakuohuni, shpëtoni jetën!

Uragani “Ian” është fuqizuar duke arritur “Kategorinë 4”, teksa po i drejtohet shtetit Floridës këtë të mërkurë. Me një shpejtësi të erërave që variojnë në...

Uragani Laura, ambasadorja shqiptare në SHBA e shqetësuar: Uragani do godasë Luizianën, rrezikohen restorante dhe mbi 20 familje shqiptare

Urágani Laura ka goditur bregdetin e Luizianës, me erëra ekstreme duke shkaktuar përmbytje në shtetin amerikan. Për shkak se ai lëviz...

Pamje dramatike, përmbytje masive nga uragani në Bahamas (Video)

Uragani “Dorian” ka prekur tashmë ishujt në Bahamas, ku raportohet për "dëme katastrofike". Me erëra mbi 270 kilometra në orë, ky...

Tepër i RREZIKSHËM: Uragani ‘Dorian’ arrin Kategorinë 5, Florida përgatitet për më të keqen (Foto)

Uragani Dorian, ka arritur kategorinë 5 dhe konsiderohet tashmë tepër i rrezikshëm teksa po i afrohet shtetit të Floridas në SHBA. ...

Alarmi/ Forcohet uragani ‘Dorian’, javën e ardhshme pritet ta godasë Floridën

Stuhia e fuqishme që po kërcënon të godasë Bahamasin dhe brigjet e juglindjes së Shteteve të Bashkuara, është rritur në kategorinë e katërt, ka...

Donald Trump shpall gjendjen e emergjencës, ky shtet rrezikohet seriozisht

Presidenti amerikan Donald Trump ka shpallur gjendjen e emergjencës në Luiziana, shtet i prekur nga stuhia tropikale Barry. Njoftimin e ka...

Portugalia goditet nga uragani i fuqishëm ‘Leslie’

Një uragan i fuqishëm ka goditur Portugalinë, duke lënë 300,00 mijë shtëpi pa energji elektrike.   Uragani 'Leslie' përfshiu vendin me...

Lajmet e fundit