Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

Ura Vajgurore

I dënuar me burg përjetë për “Masakrën e Urës Vajgurore”, Musa Protoduari shfaqet në Kanada dhe fiton azilin, mediat vendase i bëjnë jehonë

"Ishte një kohë kur familja e Musa Protoduarit ishte ndër më të pasurat dhe më të shquarat në Shqipëri. Gjyshi i gruas së tij...

Ilir Meta e bën ZYRTARE: Bashkia e Urës Vajgurore do të quhet Bashkia Dimal

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ligjin për ndryshimin e emërtimit të Bashkisë së Urës Vajgurore në Bashkia Dimal. Ky ndryshim lidhet me...

Gjendet i plagosur me armë zjarri një person në Urën Vajgurore

Një person është gjendur i plagosur me armë zjarri në Urën Vajgurore, tashmë e njohur si Dimal. Nuk dihet ende identiteti...

Bashkia e Urës Vajgurore ndryshon emrin, ja si do të quhet nga sot

Bashkia e Urës Vajgurore në Berat ka ndryshuar emrin. Nga sot e tutje ajo do të quhet Dimal. Vendimi është marrë...

Berat, babai i 2 fëmijëve godet veten disa herë me thikë, dërgohet në spital në gjendje të rëndë (EMRI-DETAJET)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në  fshatin Vokopolë, në Urë-Vajgurore. Mësohet se një 49-vjeçar i identifikuar si...

Propozimi: Urës Vajgurore t’i ndryshohet emri, si mund të quhet

Një eveniment nga Ministria e Turizmit është zhvilluar sot në zonën arkeologjike të Dimalit në Urën Vajgurore. Pjesëmarrës kanë qenë arkeologë,...

Përfshihet nga flakët masivi pyjor në Urën Vajgurore, shkrumbohen 5 hektarë

Një vatër zjarri është aktivizuar në Berat, ku një masiv pyjesh në Urën Vajgurore është përfshirë nga flakët. Mësohet se rreth...

Dako dhe Sejdini dorëzojnë ‘karriget’ pas 3 mandatesh, betohen kryebashkiakët e Elbasanit, Durrësit, Kukësit dhe Urës Vjagurore

Të tjerë kryebashkiakë të Partisë socialiste janë betuar sot dhe janë konstituuar Këshillat Bashkiakë. Mësohet se Vangjush Dako dhe Qazim Sejdini...

Kolegji pranon kërkesën e PS, certifikon këshilltarët bashkiakë të Urës Vajgurore

Kolegji Zgjedhor ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste për shpërndarjen e mandateve. Kolegji ka certifikuar Këshilltarët Bashkiak të Urës Vajgurore dhe...

Bie nga ballkoni, 45 vjeçarja në Berat në gjendje të rëndë

Një 45-vjeçare nga fshati Poshnje në Urë Vajgurore ka rënë mesditën e sotme nga ballkoni i katit të dytë në oborrin e banesës së...

Lajmet e fundit