Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

UNMIK

‘Mblidhte fakte për krimet e luftës’, gazetari i njohur kuksian tregon çfarë pune bënte Lulzim Basha: I çoja në zyrë dëshmi që…

Milaim Bellanica, njeriu kyç, i cili filmoi masakrën e Krushës së Madhe, në prillin e vitit 1999 është filmuar nga kamerat e agjencisë amerikane...

Operacioni policor në Veri, Kosova shpall ‘non grata’ diplomatin rus të UNMIK

Diplomati rus Mikhail Krasnoshchekov nga Misioni i Administratës së Përkohshme të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK) është shpallur person non grata në Kosovë....

Arrestimet në veri, OKB thirrje: Të mos preket UNMIK

Misioni i OKB në Kosovë, UNMIK shprehu sot shqetësim për zhvillimet në veri të Kosovës, përfshirë edhe arrestimin e dy punonjësve të misionit njërit...

Haradinaj: UNMIK-u duhet të largohet nga Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj ka deklaruar se UNMIK-u duhet të largohet nga Kosova.  Sipas tij, ky mision nuk ka për çfarë të qendrojë më në...

Prishtina dhe Tirana dështojnë sërish, Serbia rikthen UNMIK-un

Një tjetër goditje për forcimin e njohjes ndërkombëtare të Kosovës është dhënë sot pasdite me rezolutën e miratuar në Asamblenë e Këshillit të Europës....

Lajmet e fundit