Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

universiteti

Pedagogët në protestë, Univeristeti i Tiranës rrit me 8% pagat

Senati Akademik i Universitetit të Tiranës ka miratuar këtë të hënë rritjen me 8% të pagës së pedagogëve. Për të hyrë në fuqi, pritet...

Pedagogët kanë paralajmëruar bojkot, Kushi për vitin e ri akademik: Urime! Mbështetja për ju do vazhdojë

Nesër fillon viti i ri akademik dhe ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka uruar studentët dhe pedagogët. Përmes një postimi në “Facebook”, Kushi ka uruar...

“Nënshkruam marrëveshjen me Universitetin e Janinës”, Kushi: Besimplotë që ky bashkëpunim do të sjellë jo vetëm zhvillim akademik, por edhe impakt në zhvillimin social

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka bërë me dije se është nënshkruar marrëveshja e bashkëpunimit midis Universitetit "Eqrem Çabej" dhe Universitetit të Janinës. Sipas ministres...

Xhelal Mziu: Më thonë “pa shkollë”, por kam mbaruar Universitetin me 10-ta! Kam Doktoraturë dhe po mbroj titullin “Asistent Profesor”

Politikani Xhlal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri "të pashkollë". Deputeti i PD është...

Dikur ministre, Lindita Nikolla uron studentët: Krahas përpjekjeve për dijen, keni dhe betejën për mbrojtjen e jetës

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, dikur ministre e Arsimit, uron studentët për fillimin e vitit të ri akademik. Nikolla shkruan se ky vit do...

Henri Çili, Rakipllari, Kajsiu e Hasimja bëhen bashkë, çunat e Universitetit thonë: Ia dolëm (NGJARJA)

"Pesëmbëdhjetë vite më parë ishte ankth, sot është histori!" Me këto fjalë u drejtohej mëngjesin e djeshëm Henri Çili stafit akademik të Universitetit të Tiranës,...

Rrëzoi vendimin e qeverisë dhe i ktheu “Botanik-un” Universitetit, arsyetimi emocional i gjyqtarit Bezart Kaçini: Pedagogët e studentët e ndërtuan në 1965 dhe e...

Gjykata e Tiranës rrëzoi ditën e sotme VKm nr.510 të qeverisë shqiptare, e cila ia kaloi Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës....

Gjykata rrëzon Qeverinë: Kopshti Botanik NUK do t’i kalojë në pronësi Bashkisë, është i Universitetit të Tiranës dhe FSHN-së

Gjykata e Tiranës rrëzon VKM nr.510 të vitit 2019 të Qeverisë Shqiptare, e cila ia kaloi Kopshtin Botanik në pronësi Bashkisë së kryeqytetit. Vetenimi...

“Rekordmeni” Lulzim Basha, emisioni investigativ: Ja sa vite ju deshën kreut të PD të përfundonte universitetin

Lulzim Basha iu bashkua Partisë Demokratike në vitin 2004. Ai, ishte koordinator i Komitetit të Orientimit të Politikave, një strukturë e krijuar nga Sali...

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja njoftim zyrtar: Me 2 nëntor hapet universiteti, ja si do të zhvillohet mësimi

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja në Tiranë, ka bërë publike mënyrën e zhvillimit të procesit mësimor për studentët, në vitin e ri akademik. ...

Lajmet e fundit