Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
3.6kmh
0 %
Mër
30 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

Universiteti Mesdhetar

Mblidhet UMSH ALUMNI, sot ish studentët të punësuar në administratë e institucione private

Dikur studentë të Universitetit Mesdhetar, sot mbajnë pozicione të rëndësishme në administratë dhe institucione private. Gjithçka, nisi falë dijes së marrë...

Infrastruktura moderne dhe pagesat e tarifës me këste, mbështetje për studentët e Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë

Të studiosh në Universitetin Mesdhetar do të thotë t’i bësh vitet e tua të shkollës së lartë një eksperiencë unike. Universiteti...

Bursat e studimit, Universiteti Mesdhetar mbështetje për 1500 familje në vështirësi ekonomike dhe maturantët ekselentë

Rreth 10% e numrit të studentëve  të pranuar për herë të parë në programin Bachelor  dhe Master në Universitetin Mesdhetar të Shqipërisë, do të ...

TË NDËRTOSH NJË UNIVERSITET 

AKADEMIK, PR.DR ANASTAS ANGJELI, PRESIDENT NDERI I UMSH:   Ndryshimi nis nga idetë, zhvillimi nga institucionet e ideve dhe e ardhmja takohet...

Ceremonia jubilare, Universiteti Mesdhetar mbush 10 vjeç, Presidenti vlerëson me 3 dekorata pedagogë të mirënjohur të UMSH

Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë mbush 10 vjet nga dita e themelimit të tij. Në një ceremomni jubilare që bëri bashkë qindra të ftuar UMSH...

Java e librit në UMSH starton me diskutimin shkencor për librin ‘Paraja, Bankat dhe Shoqëria’

Java e librit  e cila organizohet me rastin e 10 vjetorit  të Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë, startoi dje. Një diskutim...

Universiteti Mesdhetar nis aktivitetet për 10 vjetorin me konferencën ndërkombëtare

 Mbi 100 studiues në konferencën “Studime akademike mbi Sjelljen Njerëzore, Edukimin dhe Shkencat Sociale.  Nis punimet Konferenca ndërkombëtare  “Studime akademike mbi...

‘Paraja, bankat dhe shoqëria’, dy profesorët e ekonomisë sjellin në një libër historinë e parasë në 3000 vjet

Një enciklopedi e thelluar nga Anastas Angjeli dhe Aristotel Pano “Paraja, bankat dhe shoqëria”. Është titulli i një udhëtimi historik në...

Lajmet e fundit