Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
38 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
31 °
E hënë, 4 Korrik, 2022

TAG

universiteti i vlores

LAJM I MIRË: Hapet programi i ri Bachelor për studime në gazetari në Universitetin e Vlorës, “Ismail Qemali”

Universiteti i Vlorës, “Ismail Qemali” prej këtij viti do të ofrojë për studentët dhe një program të ri studimi Bachelor. Të gjithë që janë...

“Naim Frashëri dha kontribut me vlera të pallogaritshme”, Akademia e Shkencave, Universitetet e Vlorës e Gjirokastrës mblidhen në ditën e lindjes së poetit të...

Akademia e Shkencave e Shqipërisë, Universiteti "I. Qemali" Vlore dhe Universiteti "E. Çabej" Gjirokastër organizuan një konferencë shkencore ku akademikë, studiues e profesore mbajten...

Protesta e studentëve, reagon pedagogia e njohur: Duhet të pyesin veten se çfarë kërkojnë

Sot ka vijuar dita e tretë e protestës së studentëve, të cilët janë mbledhur përpara Ministrisë së Arsimit për të protestuar për kërkesat e...

Universiteti i Vlorës në krizë studentësh, rektori tregon listën e arsyeve

Universiteti i Vlorës është gjendur përballë një gjendje të pazakontë, ku numri i kuotave të mbushura nuk i kalon 50%, duke e venodosur institucionin...

Goditi me grushta pedagogun e Universitetit, arrestohet autori

Arrestohet autori pasi dhunoi një pedagog në Universitetin e Vlorës “Ismail Qemali”. E.H. 37 vjeç, me profesion: Pedagog në Universitetin "Ismail Qemali" Vlorë është goditur...

Lajmet e fundit