Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

Universiteti i Shkodres

“Osmanët erdhën për të mbrojtur trojet shqiptare”, Rektorja e Universitetit të Shkodrës reagon pas deklaratës së ambasadorit turk

Rektorja e Univeristetit të Shkodrës, Suzana Golemi ka reaguar pas deklaratës së ambasadorit turk në Shqipëri, Murat Ahmet Yörük, i cili tha se turqit...

“Osmanët erdhën për të mbrojtur trojet shqiptare!”, shkrimtari revoltohet me deklaratën e ambasadorit turk: S’do të marr pjesë në asnjë veprimtari të Universitetit të...

Shkrimtari Stefan Çapaliku ka reaguar për deklaratën e ambasadorit turk në Shqipëri, Murat Ahmet Yörük, i cili ka thënë se osmanët erdhën në Ballkan...

Vendimi i Shahinit, Universiteti i Shkodrës s’i bindet urdhrit: Studentët nuk do kthehen në auditore  

Universiteti i Shkodrës ka dalë kundër vendimit të Ministres së Arsimit Besa Shahini për fillimin e mësimit në universitete. Përmes një...

Emërime me “mik” në Universitetin e Shkodrës, injorohet fituesi me vota të plota

Një skandal ka ndodhur mes pedagogëve të Universitetit të Shkodrës dhe Ministrisë së Arsimit. Pedagogu i Fakultetit Ekonomik Peter Saraçi është...

Kush është studentja që theu derën e Universitetit, denoncoi efektivin për ngacmim SEKSUAL (FOTO)

Studentja që qëlloi sot me gurë dhe theu xhamat e derës së universitetit në Shkodër nuk është e panjohur për publikun. ...

Moti i keq në vend, NDËRPRET procesin mësimor për 2 ditë ky Universitet

Si pasojë e motit të keq, ashtu si rrallëherë, mbarë qarku i Shkodrës është mbuluar nga dëbora. Reshjet e dëborës janë...

Ishte shpallur në kërkim, arrestohet pedagogia në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar sot shtetasen Ditika Kopliku, 47 vjeçe, e cila ishte shpallur në kërkim më datë 05.09.2016. Kopliku...

Plas ‘bomba’ në arsim, 25 pedagogë nën hetim, pritet arrestimi i 12 prej tyre

Thellohet skandali në Univeristetin e Shkodrës Luigj Gurakuqi’. Vetëm një ditë pas arrestimit të dy pedagogëve, tre sekserëve dhe katër studentëve...

Lajmet e fundit