Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
35 °
Die
36 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

Universiteti i Prishtines

“Do shpërthejë tani!” Alarm për bombë në Universitetin e Prishtinës

Një alarm për bombë në Rektoratin e Universitetit të Prishtinës, që erdhi përmes postës elektronike nga një burim ende i paidentifikuar, ka ngritur në...

Policia rrethon Universitetin e Prishtinës, alarm për bombë brenda rektoratit (PAMJET)

Universiteti i Prishtinës "Hasan Prishtina", është rrethuar nga Policia pas një alarmi për bombë të vendosur në rektorat. Njësitë e specializuara kanë kontrolluar në...

Rama bisedë me studentët e Universitetit të Prishtinës: Më thanë “pse me shku dhe me rreziku atje”, por unë i kam qejf rreziqet (PYETJA...

Krymeinistri Edi Rama pas takimit me krerët politikë në Kosovë, është ndalur për një debat me studentët e Universitetit të Prishtinës. Në fjalën e tij...

Mundësi punësimi, universiteti që po kërkon 200 profesorë të rinj

Universiteti i Prishtinës ka shpallur njoftimin për stafin e ri akademik. Konkurs ky i cili mundohet të shmangë mbylljen e shumë programeve në UP...

Provokon profesori shqiptar: Osmanët kishin besim te shqiptarët, edhe ortodoksët luftuan për Perandorinë kundër grekëve

Jusuf Osmani, profesor në degën e Arkivave në Universitetin e Prishtinës, ka bërë një deklaratë që mund të konsiderohet provokatike kur ka thënë se...

Universiteti i Prishtinës kërcënohet nga ISIS: Do ju sulmojmë

Drejtuesit e Universitetit të Prishtinës kanë marrë një letër kërcënuese, që mbante emrin e organizatës terroriste, ISIS, ku paralajmërohej për një sulm gjatë ditës...

Lajmet e fundit