Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
1kmh
0 %
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
36 °
E premte, 1 Korrik, 2022

TAG

universiteti i mjekesise

Skandal në Universitetin e Mjekësisë, 150 euro për të ndryshuar notën

Një tjetër rast flagrant i korrupsionit universitar është bërë i ditur mbrëmjen e sotme. Kësaj rradhe emsionin investigativ 'Stop', solli këtë...

Nënshkruhet pakti mes MSHMS dhe Universitetit të Mjekësisë, Manastirliu: Kriter i investimeve në spitale, hapësirat për mësimdhënie

Pas konsultimeve të vazhdueshme me studentë dhe pedagogë të Universitetit të Mjekësisë, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Rektori i Univeristetit të Mjekësisë,...

Shfuqizimi i pikës 4 të VKM, pas Shkodrës tërhiqet nga protesta Universiteti i Mjekësisë në Tiranë

Tërhiqen nga protesta edhe këshilli studentor i Universitetit të Mjekësisë në Tiranë. Ky vendim i Universitetit të Shkodrës ka ardhur pas...

Arben Gjata shpjegon qartë çfarë po ndodh me maturantët dhe përgjegjësinë e universiteteve (Video)

Rektori i Universitetit të Mjekësisë, Arben Gjata ka shpjeguar shumë qartë (min; 53:10) të gjithë situatën e krijuar këto ditë me maturantët që kërkojnë...

Zgjedhjet në Universitete, rinumërim te Mjekësia: Pritet vendimi për rektorin

Në Univeristetin e Mjekësisë pritet një vendim i dytë sa i takon shpalljes së fituesit për rektor në këtë institucion të Arsimit të Lartë. Sipas...

Lajmet e fundit