Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

universiteti amerikan kabul

Fotografi i AP merret peng bashkë me qindra studentë, shkruan “ky mund të jetë postimi im i fundit”

Universiteti Amerikan në Kabul të Afganistanit është nën sulm nga persona të armatosur të cilët kanë marrë peng qindra studentë. Mes pengjeve...

Sulmohet me bomba dhe armë Universiteti Amerikan në Kabul, raportohet për viktima dhe pengje

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në ambientet e Univeristetit Amerikan në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Dëshmitarët kanë thënë se pas...

Lajmet e fundit