Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022

TAG

universitetet

Cilësia e universiteteve, Meta: Jemi të fundit në rajon, qeveria të reflektojë menjëherë

Presidenti Ilir Meta i kërkon qeverisë të reflektojë teksa thotë se vendi ynë renditet i fundit në rajon sipas një rankimi nga “Ranking Web...

Kur do të hapen universitetet? Kryeministri Rama u përgjigjet studentëve

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga studentët se kur do të hapen universitetet. Ai nuk dha një përgjigjje të prerë dhe...

Mbyllja e universiteteve, Kryemadhi: Si mund të studiojnë studentët që mësimin e marrin në laboratore?

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka qenë në qytetin e Elbasanit ku është takuar me të rinj të këtij qyteti që...

‘Kthim në auditore para provimeve’, Shahini njofton studentët: Mësim në qershor dhe korrik për ata që diplomohen, provimet në gusht

Studentët që do të diplomohen do të rikthehen në auditore para se të fillojnë provimet. Shahini thotë se ata që janë...

UNIVERSITETET më të mira në botë? Njihuni me rankimin e vitit 2019 në të pestë kontinentet (Nga Afrika, Azia e Europa)

Projekti për rankimin e universiteteve më të mira në botë kryhet për të pestin vit radhazi dhe bëhet për të matur cilësinë e edukimit...

Nga Universiteti në punë në Shqipëri, 5 të rinj dhe shembulli i tyre

Shumë të rinj në vend mund të kenë dilema dhe pasiguri gjatë jetës së tyre universitare, lidhur me mundësitë dhe perspektivat e zhvillimit profesional...

Përgjysmimi i tarifave, Shahini tregon çfarë do të ndodhë me studentët që e kishin paguar

Ministrja e re e Arsimit Besa Shahini në një deklaratë për mediat ka sqaruar edhe njëherë ligjin e vendosur për përgjysmimin e tarifave. ...

Uzurpimi i fakulteteve nga studentët, paligjshmëria e shkresës së administratorit të Universitetit drejtuar kreut të Policisë

Administratori i Universitetit të Tiranës (UT), Skerdi Dafa me anë të një shkrese drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut për...

Lindita Nikolla jep lajmin E RËNDËSISHËM: Nëse Universitetet pranojnë të ulin tarifën vjetore, ne do të …

'Nëse universitetet marrrin vendim për të ulur tarifat edhe ne do ta ulim cmimin tavan. Por këto ndryshime kërkojnë studime. Ne mund të...

ALARMI i ekspertëve/ Universitetet ‘nën censurë’! S’kanë pavarësi për pranimet e studentëve

“Studentët nga Shqipëria aplikojnë në universitetet e botës. Pranohen pa dhënë asnjë provim. Është më e lehtë të pranohesh nga universitetet e botës...

Lajmet e fundit