Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

universitete

Ndryshojnë kriteret e përzgjedhjes në Universitete për fazën e dytë

Zgjidhet ngërçi i maturantëve në raundin e dytë të garës. Asnjë nxënës që nuk ka zhvilluar një lëndë apo ka mësuar një tjetër me...

Arben Gjata shpjegon qartë çfarë po ndodh me maturantët dhe përgjegjësinë e universiteteve (Video)

Rektori i Universitetit të Mjekësisë, Arben Gjata ka shpjeguar shumë qartë (min; 53:10) të gjithë situatën e krijuar këto ditë me maturantët që kërkojnë...

Dija, shteti dhe privatët

Nga Klodian Tomorri Nëse ka një politikë, vendim, apo akt, për të cilin Sali Berisha ka të gjithë të drejtën të jetë krenar në...

Hafizi: Askush nuk di si shpenzohen 100 mln eurot e universiteteve, Ministria nuk vepron

Deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka folur në Kuvend për situatën e universiteteve në Shqipëri dhe paratë që shpenzohen nga rektorët e tyre. Hafizi...

Zgjedhjet në Universitete, zbardhen emrat e tre kandidatëve për rektor të UT

Janë tre dekanë fakultetesh të përfolur në mjediset akademike që thuhet të kenë vendosur për të marrë më shumë përgjegjësi, por edhe të ngjiten...

Lajmet e fundit