Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

universitete

Pas përplasjeve, shtyhet data e zgjedhjeve në universitete (VENDIMI)

Shtyhet data e zgjedhjeve në universitete si pasojë e Covid 19. Ministria e Arsimit ka vendosur që t'i shtyjë zgjedhjet për...

E PAPRITUR/ Bllokohen regjistrimet në universitete, studentët në pritje të zgjidhjes

Studentët e Shqipërisë janë shtangur ditën e sotme teksa portali ‘’UAlbania’’, i cili i ndihmon të konfirmojnë se në cilën prej fakulteteve të universiteteve...

Dhjetë vjet arritje dhe sfida të guximshme të Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë

Ksenofon Krisafi*   Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë (UMSH) vjen në jubileun e dhjetëvjetorit të themelimit të vet pas një pune, gjithë...

Studentët të ngujuar, Rama jep lajmin: Nga nesër 2 përfaqësues të ministrisë së Arsimit dhe Financave do të jenë në universitete

Kryeministri Edi Rama bën me dije se duke filluar nga nesër në universitete do të vendosen dy përfaqësues të ministrive të Financave e të...

Uzurpimi i fakulteteve nga studentët, paligjshmëria e shkresës së administratorit të Universitetit drejtuar kreut të Policisë

Administratori i Universitetit të Tiranës (UT), Skerdi Dafa me anë të një shkrese drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut për...

‘As mish as peshk’, Fuga publikon 4 masat URGJENTE: Duhet ndryshuar tërësisht modeli i universiteteve

Teksa studentët po protestojnë masivisht kundër tarifave për provimet e mbetura, pedagogu dhe filozofi Artan Fuga shprehet se studentët nuk dëshirojnë thjesht dhe vetëm...

Çelen dyert e universiteteve, për herë të parë mësuesia renditet e treta

Sot nisi viti i ri akademik 2018-2019. Rreth 83 mijë studentë në ciklin e parë të studimeve nisin vitin e ri...

Pranimet në universitete, Kejdi Mehmetaj thërret në interpelancë Lindita Nikollën

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI), përmes deputetes Kejdi Mehmetaj, ka kërkuar në Kuvend një seancë me pyetje-përgjigje me ministren e Arsimit dhe Sportit, Lindita...

Ndryshojnë kriteret e përzgjedhjes në Universitete për fazën e dytë

Zgjidhet ngërçi i maturantëve në raundin e dytë të garës. Asnjë nxënës që nuk ka zhvilluar një lëndë apo ka mësuar një tjetër me...

Lajmet e fundit