Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

universitete

Të shtëna me armë zjarri brenda universitetit, plagosen 3 studentë në Gjermani, vritet autori

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur këtë të hënë në Gjermani. Ngjarja ka ndodhur brenda universitetit Heidelberg, ku një person i armatosur hyri...

Kushi: Po bashkëpunojmë më universitete më të mira në botë për përmirësimin e arsimit të lartë

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka thënë se për të përmirësuar cilësinë e Arsimit të Lartë po bashkëpunohet me universitetet e huaja më prestigjioze...

Plotësimi i formularit A1/A1Z, Kushi: Mund të regjistroheni nga data 8 deri më 13 shtator 2021

Nga sot është hapur Portali i Maturës Shtetërore online për aplikime, për të gjithë kandidatët që nuk kanë aplikuar me formularin A1/A1Z në Portalin...

Komiteti e bëri të detyrueshme për ta, studentët kundër vaksinës: Ka efekte të pazbuluara!

Një muaj nga hapja e Universiteteve, studentët dhe mësuesit duhet të vaksinohen plotësisht kundër Covid-19 në mënyrë për tu futur në auditore. Mirëpo çfarë mendimi...

Merret VENDIMI për studentët, Manastirliu: Do të lejohet hapja e universiteteve

Ditën e sotme është mbledhur Komiteti Teknik i Ekspertëve, të cilët kanë lajmëruar ndryshimin e disa masave që ishin marrë për parandalimin e përhapjes...

Pas gjimnazeve hapen edhe universitetet? Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet të mblidhet nesër dhe të marrë vendimin

Ditën e nesërme Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet të mblihet për të marrë disa vendime të rëndësishme në lidhje me masat anti-COVID në vendin...

Rama me pedagogë në Gjirokastër: Të fuqizojmë drejtorët e shkollave! Do t’u japim jetë 2 programeve të reja

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me pedagogë sot në Gjirokastër, ka zbuluar edhe disa objektiva për arsimin parauniversitar, siç është fuqizimi i kompetencës...

Komiteti i Ekspertëve mori vendimin për vazhdimin e mësimit online nga universitetet, studentët sërish në protestë

Komiteti Teknik i Ekspertëve doli ditën e sotme në një konferencë të papritur për mediat dhe mori vendimin për vazhdimin e mësimit online në...

Ministria e Arsimit jep njoftimin e rëndësishëm: Ja kur do të fillojë viti i ri akademik 2020-2021

Viti i ri akademik do të fillojë në datën 2 nëntor. Njoftimi është dhënë nga Ministria e Arsimit, por pritet që...

Shtyrja e zgjedhjeve në universitete, reagon Mynyr Koni: Përgëzoj ministren për vendimin

Pas vendimit të Ministres së Arsimit Besa Shahini për të shtyrë datën e zgjedhjeve në universitete ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr...

Lajmet e fundit