Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

univeristet

“Bashkëpunimi për universitetet”, Rama në Viterbo: Për shqiptarët, Italia është toka e ëndrrave të tyre

Kryeministri Edi Rama që prej ditës së djeshme ndodhet në Viterbo të Italisë. Qëllimi i kësaj vizite është bashkëpunimi mes dy vendeve në fushën...

“Pas 8 vitesh shtrëngata, ndryshimi do vijë” Basha u premton dibranëve: Në Peshkopi do ndërtoj Universitet për të rinjtë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme e ka vazhduar turin elektoral në Peshkopi ku është pritur nga qindra qytetarë. Në një marshim...

“Universitetet tona nuk bëhen kurrë”, studiuesi i njohur sulmon ashpër pedagogët: Fundërrina pa asnjë ideal

Studiuesi i njohur Ardian Ndreca thotë se universitetet në Shqipëri nuk bëhen kurrë. "Me pedagogë hajduta xhepash që zhvasin studentat, marrin...

Zbardhet udhëzimi për aplikim dhe regjistrim në universitet, 5 ditë afat (DATAT)

Është zbardhur udhëzimi me datat dhe procedurën e aplikimit dhe regjistrimit në universitet. Ministria e Arsimit ka hartuar dokumentin, në të cilin parashikohen...

Lajmet e fundit