Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
46 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

unioni i gjyqtareve

Ngritja e KLGJ dhe KLP, Unioni i Gjyqtarëve përshëndet përzgjedhjen e anëtarëve

Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë dhe Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve të Shqipërisë kanë përshëndetur kosnstituimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë...

Padia në Kushtetuese, reagojnë gjyqtarët: Po tentohet të ulet fuqia e Prokurorisë

Pas padisë në Gjykatën Kushtetuese nga ana e Unionit të Gjyqtarëve Shqiptar, që nga shumë personalitete të politikës u konceptua si një tentativë për...

Zbardhet vendimi i Kushtetueses për Statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve

Gjykata Kushtetuese ka vendosur të pezullojë pjesërisht ligjin për “Statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve”, duke shfuqizuar disa nene. Ligji që u...

Unioni i Gjyqtarëve kundër “vettingut”: Ka papajtueshmëri me Kushtetutën, do kërkojmë shfuqizimin

Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë është shprehur kundër ligjit të vetting-ut. Ata që do të skanohen pikërisht nga ky ligj, shprehen se vetting-u është...

Letra e Tahirit, reagon Unioni i Gjyqtarëve: Presion sistematik dhe intimidim i trupës gjyqësore

Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë ka reaguar ndaj letrës së minisrit të Brendshëm, Saimir Tahir dërguar Presidentit dhe ministrit të Drejtësisë ku kërkonte masë...

Lajmet e fundit