Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

unioni i gazetareve

Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e kronikës, UGSH: Një kolege që nuk do të harrohet kurrë

Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e kronikës Sonila Mesareja. Lajmi është publikuar nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë. Sonila u nda...

‘Vangjush Gambeta’, kush janë gazetarët që rrëmbyen çmimet

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka ndarë çmimet “Vangjush Gambeta”, përmes një ceremonie zhvilluar ditën e sotme në në Hotel Tirana, pjesë e së cilës...

Unioni i Gazetarëve shpall konkursin ‘VANGJUSH GAMBETA’ 2018, ja 4 çmimet (DETAJE)

-Një çmim “Gazetari i vitit” Kopjet e materialeve për konkursin “Vangjush Gambeta”, duhet të depozitohen pranë Unionit të Gazetarëve Shqiptarë (selia e Institutit...

Dhunohen gazetarët e TOP CHANNEL, reagon ashpër UNIONI (NGJARJA- DEKLARATA)

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë denoncon agresionin dhe dhunën mbi grupin e xhirimit të televizionit kombëtar Top Channel të cilët po raportonin ndaj krimit mjedisor...

Unioni i Gazetarëve shpall konkursin “Vangjush Gambeta 2017”

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, me mbështetje të JTI shpall konkursin për dhënien e çmimeve "Vangjush Gambeta 2017”, për raportimin më të mirë ekonomik të...

Drejtori i Unionit të Gazetarëve akuza ndaj Bashkisë Fier: Kush mori çmimet e konkursit?

Unioni i Gazetarëve Shqiptar, inicuar nga dega Elbasan çdo vit organizon Ditën e Miqësisë. Këtë vit axhendën e pari në Fier-Berat. ...

Përgjakje në Maqedoni, reagon Unioni i Gazetarëve: Të garantohet jeta e reporterëve shqiptarë

Protesta të përgjakshme kanë shpërthyer në Maqedoni, pas zgjedhjes të kreut të ri të Kuvendit. I menjëhershëm ka qenë reagimi i Unionit të Gazetarëve...

Lajmet e fundit