Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
26 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

unioni i gazetareve

Ndahet nga jeta gazetari i njohur i Tropojës, reagon Unioni i Gazetarëve: Do të kujtohet gjithmonë me nderime, i paharruar do mbetesh miku ynë...

Unioni i Gazetarëve ka reaguar për ndarjen nga jeta të reporterit dhe operatorit të njohur të Tropojës, Ilir Buçpapaj. Përmes një postimi në rrjetet sociale...

Unioni i Gazetarëve dënon dhunën ndaj operatorit te “5 Maji”, përfundoi në spital me shembje të shpatullës

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka dënuar dhunimin e operatorit Ledion Guni te "5 Maji". Operatori ishte duke transmetuar live shembjen e banesave te 5...

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ndan çmimet për gazetarët më të mirë investigativë

Ndahen çmimet vjetore për gazetari investigative nga BE. Si çdo vit radhazi vijon tradita rishtare që inkurajon raportimin e thelluar dhe gazetarinë investiguese në...

Dita botërore e Lirisë së Shtypit, Unioni i Gazetarëve: Gazetaria e lirë shëndosh demokracinë dhe shoqërinë

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shqypit, Unioni i Gazetarëve Shqiptarë  ka inkurajuar të gjithë gazetarët për guximin dhe besnikërinë ndaj të vërtetës. Kjo ditë...

COVID-19/ Unioni i Gazetarëve apel Ministrisë së Shëndetësisë: Ofro mjete mbrojtëse falas për gazetarët, duhen bërë teste të shpejta

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë i ka bërë thirrje Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, që të ofrojë falas mjete mbrojtëse për gazetarët, pasi risku...

UNIONI I GAZETARËVE/ Vizita historike në Preshevën e ‘bojkotuar’, gazetarët nga Tirana, Berati, Shkodra, Fieri, Durrësi, Kukësi, Lezha, Elbasani e Korça zbarkojnë në LUGINË

“Ditët e Miqësisë” së gazetarëve shqiptarë, një organizim i degës së Unionit të Gazetarëve shqiptarë të Elbasanit në bashkëpunim me shoqatën “ResEgnatia”, në edicionin...

Me EMËR e MBIEMËR, gazetarët nuk kanë frikë të denoncojnë pronarët: Punojmë në të zezë, nuk paguhemi rregullisht, na shkelin të drejtat (PARALAJMËROHEN PROTESTA)

Gazetarët e Shkodrës janë bërë modeli i parë i gazetarëve të cilët nuk kanë frikë të denoncojnë hapur pronarët e tyre. ...

‘Bashkohuni kundër Ramës’, kreu i Unionit të Gazetarëve i përgjigjet Bashës: Nuk e tradhëtojmë veten (DEKLARATA)

Kryetari i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë, Aleksandër Çipa, iu përgjigj sot thirrjes së kreut të PD-së, Lulzim Basha, bërë në 28-vjetorin e numrit të...

Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e kronikës, UGSH: Një kolege që nuk do të harrohet kurrë

Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e kronikës Sonila Mesareja. Lajmi është publikuar nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë. Sonila u nda...

‘Vangjush Gambeta’, kush janë gazetarët që rrëmbyen çmimet

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka ndarë çmimet “Vangjush Gambeta”, përmes një ceremonie zhvilluar ditën e sotme në në Hotel Tirana, pjesë e së cilës...

Lajmet e fundit