Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

TAG

uniformat e policise

Gjuha shqipe në uniformat e policisë, reagon opozita maqedonase: Skandal!

Vendimi i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për uniformat e policisë në dy gjuhë, në maqedonisht dhe shqip, ka shkaktuar reagime të shumta, kryesisht...

SPAK jep pretencën për 10 të akuzuarit për uniformat e Policisë, kërkon 1.5 vite burg për zyrtarët e Ministrisë së Brendshme

Prokuroria Speciale ka dhënë pasditen e kësaj të pretemteje pretencën për 10 zyrtarët e Ministrisë së Brendshme të akuzuar për tenderin e uniformave të...

Ish-zyrtarët e Ministrisë së Brendshme pranojnë akuzat, Gjykata e Posaçme vendos në 3 dhjetor për dënimin e tyre

Nëntë ish-zyrtarë të Ministrisë së Brendshme kanë pranuar akuzat për shkelje të barazisë në tendera dhe kanë kërkuar të dalin në gjyq. Në seancën...

Mohojnë përgjegjësitë dhe fitimet, SPAK vë në përballje zyrtarët e Ministrisë së Brendshme

SPAK do të vendosë nesër në përballje personat të cilët akuzohen për tenerin abuziv për uniformat e Policisë së Shtetit. Burime për media bëjnë me...

“Kapelja NUK kushton 350 euro”, biznesmeni nxjerr çmimet për uniformat e Policisë: Bën vetëm 23 euro, drejtësia të hetojë fushatën e shpifjeve (REAGIMI)

Ismail Kadiu, pronari i kompanisë D&E SHPK, që fitori tenderin për unifromat e Policisë sqaron të vërtetën e akuzave për çmimin e tyre. Ai...

“Kur PD denoncoi uniformat e policisë, Lleshaj na paditi për shpifje”, Çlirim Gjata: SPAK të hetojë më tej, të mos kap peshk që merret...

Përfaqësuesi i PD-së Çlirim Gjata, në një deklaratë për media nga Gjykata Penale ka folur për operacionet që ka bërë SPAK kohët e fundit. Ai...

FAKTE DHE PROVA TË REJA/ ZBARDHET KALLËZIMI i PLOTË i Myslim Murrizit në SPAK: Çmimet skandaloze të UNIFORMAVE TË POLICISË, xhupat janë blerë 3-fish...

Newsbomb.al ka arritur të sigurojë kallëzimin e plotë t ëish-deputeti Myslim Murrizi në SPAK kundër Ministrisë së Brendshme përsa i përket tenderit 25 milionë...

Tenderi i “kripur” i uniformave të policisë, Gjykata Speciale i lë të gjithë në burg, kush është zyrtarja që mbeti “kyçur” në shtëpi (EMRI-ARSYEJA)

Gjykata e Posaçme Anti Korrupsion ka pranuar sot kërkesën e SPAK duke lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 zyrtarët e Ministrisë së...

PD kërkon arrestimin e tij për tenderin e uniformave të Policisë, flet Plarent Ndrecaj: S’kam hedhur firmë, ndjeva keqardhje…(E PLOTË)

Plarent Ndreca mbante detyrën e sekretarit të përgjithshëm në Ministrinë e Brendshme, kur u nënshkrua tenderi për blerjen e uniformave të Policisë së Shtetit...

“PENTITO-t” e Ministrisë së Brendshme që po ndihmojnë SPAK, “u zbërthyen” për tenderin e Policisë dhe po zbardhin skemën me hetuesit

Dy anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave në Ministrinë e Brendshme, që kishin për detyrë vlerësimin e ofertave të bëra nga kompani të...

Lajmet e fundit