Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

uniforma e policise

U dënuan me 1 vit burg për abuzimin me tenderin e uniformave të policisë, të dënuarit apelojnë vendimin (Data e seancës)

Është pranuar apeli i 9 të dënuarve për abuzim në tenderin e uniformave të Policisë së Shtetit. Bëhet me dije se çështja është regjistruar në...

Tenderi i uniformave të Policisë, lirohet ish-drejtoresha në Ministrinë e Brendshme

Është lënë e lirë, Edlira Naqellari ish-drejtoresha e Agjencisë së Blerjeve të Përqëndruara në Ministrinë e Brendshme. Naqellari akuzohej për veprën penale "Shkelje e barazisë...

Tenderi me uniformat e Policisë së Shtetit, SPAK dërgon për gjykim 9 ish-zyrtarët e Ministrisë së Brendshme

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka mbyllur hetimet në lidhje me tenderin e uniformës së Policisë së Shtetit. SPAK ka...

Abuzimi me tenderin e uniformave, SPAK merr në pyetje Flutura Çekrezin: Policia e Shtetit ka përgjegjësi, ajo vendosi çmimet

SPAK ka marrë në pyetje drejtuesen e njësisë së Prokurimit, Flutura Çekrezin në lidhje me abuzimin e tenderit të uniformës së policisë. Ajo është shprehur...

Refuzuan të firmosnin për shkak të parregullsive për uniformat e policisë, SPAK merr në pyetje zyrtarët e Ministrisë së Brendshme

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka marrë në pyetje sot Aurora Mullën, inxhiniere tekstile në Policinë e Shtetit dhe Ylber Pjetërnikajn, zyrtar në Ministrinë e...

Lajmet e fundit