Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

unicef

UNICEF: Mijëra fëmijëve të traumatizuar në Ukrainë u duhet ndihmë

Mijëra fëmijë në Ukrainë kanë nevojë urgjente për mbështetje psikologjike, marrë parasysh përvojat traumatike të luftës, ka thënë Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Manastirliu nga Kopenhagen jep lajmin e mirë: Siguruam 200 mijë vaksina gripi, pritet të vijnë së shpejti

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë një vizite ditën e sotme në selinë qëndrore  të UNICEF në Kopenhagen ka bërë me dije se së...

UNICEF kërkesë Britanisë së Madhe: Dhuro 20% të vaksinave anti-Covid

UNICEF UK i ka bërë thirrje qeverisë britanike që të dhurojë 20% të vaksinave të saj anti-Covid për vendet të cilat kanë nevojë urgjente...

Rita Ora dhe UNICEF bëhen bashkë, nismë për t’u ardhur në ndihmë të prekurve me COVID-19

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora së bashku me UNICEF kanë organizuar një tjetër nismë për t'u ardhur në ndihmë të prekurve me koronavirus....

Ndërprerja e prodhimit të vaksinave për shkak të Covid-19, në rrezik miliona fëmijë

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) dhe UNICEF gjatë një konference për shtyp thanë se jeta e dhjetëra mijëra fëmijëve është në rrezik pasi janë...

UNICEF publikon shifrat tronditëse: Ja sa milionë fëmijë janë zhvendosur nga vendet e tyre për shkak të dhunës

Shifra tronditëse janë publikuar nga UNICEF, Agjencia për Fëmijë e Kombeve të Bashkuara, e cila thotë se 19 milionë fëmijë janë zhvendosur nga vendet...

UNICEF i vjen në ndihmë Kosovës, dhuron 1.5 ton pajisje profesionale mbrojtëse

Sot ka mbërritur në Prishtinë dërgesa e dytë me furnizime e UNICEF-it qëpërfshin 1.5 ton pajisje profesionale mbrojtëse, për të mbështetur reagimin e sistemeve...

RAPORTI i UNICEF: Kushte të papranueshme në vendin e punës

Sipas një raporti të brendshëm të UNICEF të bërë nga Fondacioni i Fëmijëve , vendi i punës nuk po i përshtatet pritshmërive të vlerave...

UNICEF jep alarmin: 765 milion fëmijë martohen nën moshën 18-vjeç

Një statistikë shokuese ka publikuar organizata ndërkombëtare humanitare e ‘UNICEF’. Në prezantimin përpara OKB-së organizata e UNICEF tha se 765 milion...

Lajmet e fundit