Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

unaza

Tërheqja e qeverisë franceze, reagon Tabaku: Qeveria dhe Macron reflektuan, Rama ka miq e aleatë vetëm ata që ndan paratë

Reagon demokratja Jorida Tabaku pas tërheqjes së qeverisë franceze për rritjen e çmimit të karburantit.   Qeveria franceze ka vendosur të...

Dita e 29 e protestës te “Astiri”, Basha: Mega vjedhje e Ramës me kompani offshore

Në ditën e 29-të të protestës te zona e “Astirit” në Tiranë, banorët kanë bllokuar sërish rrugën dhe kanë hedhur parulla anti-qeveritare. ...

Vijon protesta në ‘Astir’, banorët e Unazës përplasen me policinë bashkiake

Ka nisur përplasja e banorëve të Unazës së Re me policinë, mëngjesin e sotëm. Qytetarët janë përplasur me policinë bashkiake e...

Unaza e Re, zhvendosen 15 familjet e para nga Astiri

15 familje nga zona e Unazës së Re të cilat kanë aplikuar për banesa sociale do të zhvendosen në Shkozë. ...

Demokrati që Basha refuzon të dëgjojë: Një grup individësh po kontrollon partinë, protestën e Unazës po e mbështesin për ta shuar

Ju garantoj se qëndrimi i drejtuesve kryesor të PD eshte falls. Nuk dua t’i fus të gjithë në një thes. E kam nga përvoja...

‘Unaza’/ ‘Projekt megavjedhje me në krye Ramën’, Basha ka një MESAZH

Kreu i Partisë Demokratike ka folur për ndërtimin e unazës të Re e cila sipas Bashës është një project megavjedhje me në krye kryeministrin...

Fillon lirimi vullnetar i hapësirave të zëna në Unazë: Gomisteria mbyllet

Nga një vëzhgim i bërë dje në rrugën e Unazës së Madhe ku do të zbatohet projekti, vihet re se shumica e qytetarëve nuk...

Bashkia e Tiranës rehabiliton Unazën, shikoni transformimin (VIDEO)

Këto ditë, qytetarët që udhëtojnë përmes Unazës së vjetër të kryeqytetit kanë parë një transformim të madh të saj.    Falë...

Lajmet e fundit