Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
46 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

unaza

“Mallkimi” i urbanëve në Tiranë vazhdon, Unaza përplaset me një makinë

Vijojnë aksidentet me linjat e urbanëve. Mëngjesin e sotëm bëhet me dije se është përshirë në aksident urbani i linjës së Unazës së Re...

Banorët që preken nga “Unaza” shkojnë tek ARRSH dhe kërkojnë informacion, protestuesi paralajmëron: Nëse s’zbatohet ligji do marrim masa ekstreme

Banorët e Laprakës që preken nga projekti i Unazës janë ngritur sërish sot në protestë dhe kanë shkuar para Autoritetit Rrugor Shqiptar. Ata kanë kërkuar...

“Abuzim gjatë gjithë kohës”, Bashkia e Tiranës i heq licencën kompanisë që menaxhon linjën e Unazës, paralajmërim edhe për linjat e tjera

Bashkia e Tiranës i ka hequr licencën kompanisë që menaxhon linjën e Unazës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryetari i Bashkisë, Erion...

Reagimi i fortë mjekut Tritan Kalo: Edi Rama dhe Erion Veliaj, mos na nënvlerësoni ne ish-afganët e para 30 viteve! Hajdeni çdo mëngjes me...

Mjeku i njohur Tritan Kalo, ka bërë mëngjesin e sotëm një reagim të fortë drejtuar kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, duke kërkuar...

Nuk do ta besoni! Unaza e fejesës së Demi Lovato kushtoi sa ‘qimet e kokës’ (Çmimi marramendës)

Këngëtarja e njohur Demi Lovato dy ditë më parë është fejuar me aktorin Max Erich. Lajmin e bukur e bëri me...

Unaza e madhe/ IKMT vazhdon të shembë ndërtesat në Shkozë (FOTO)

Inspektorati kombetar i Mbrojtjes së Territorit vazhdon punën në Shkozë në kuadër të projektit të ndërtimit të Unazes së madhe, loti III, pavarësisht skandalit...

Përfundon verifikimi në terren, ulet numri i objekteve që prek Unaza

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka deklaruar se është ulur numri i objekteve që preken nga projekti i Unazës së Madhe. Sipas ARRSH,...

Skandali me falsifikimet, reagon Gjiknuri: I jam drejtuar autoriteteve amerikane, kompania nuk ka marrë asnjë qindarkë

Ministri i Infrastukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka reaguar për herë të parë pas skandalit lidhur me kompaninë që kishte fituar tenderin për ndërtimin...

Lajmet e fundit