Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

Unaza e Re

VIDEO/ “Mallkimi” i urbanëve në Tiranë vazhdon, Unaza pëson defekt në mes të rrugës, trafik i madh në afërsi të shkollës së Baletit

“Mallkimi” i urbanëve të Tiranës është duke vazhduar. Një tjetër autobus i linjës urbane në kryeqytet është përfshirë në një incident këtë të shtunë. Nga...

Nis protesta e banorëve të Laprakës, Paskuqanit e “5 Majit”: Nuk do lejojmë të na shemben banesat nga “Shqiponja” në Shkozë!

Ka nisur pak minuta më parë protesta e banorëve të disa njësive në Tiranë, kundër prishjes së banesave që preken nga disa projekte si...

Balluku flet për Portin e Durrësit dhe Unazën e Tiranës: Projekti nuk është devijuar, nesër interpelancë për…

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku thotë se projekti për ndërtimin e Unazës së Re nuk është devijuar për të favorizuar ndonjë kompani...

Protestuesit bllokojnë qarkullimin te kryqëzimi i Medresesë, përplasen me policinë

Banorët e "5 Majit" dhe të Laprakës po protestojnë sërish mbrëmjen e sotme për prishjen e shtëpive të tyre pak ditë më parë. Në...

Bizneset nga “Filologjiku” deri në Sauk do shpronësohen, ARRSH njofton projektin për zgjerimin e rrugës që del në Unazën e Re

Agjencia Shtetërore për Shpronësim njofton shpronësimin e biznesve, shtëpive dhe objekteve të tjera që preken nga projekti i zgjerimit të rrugës nga Fakulteti Filologjik...

Shkrumbohet makina te mbikalimi i “Unazës së Re” (Foto)

Një automjet ka marrë zjarr pak minuta më parë në “Unazën e Re” të Tiranës, pranë Liqenit. Makina është braktisur nga shoferi dhe pasagjerët në...

Devijohet qarkullimi i automjeteve te Unaza e Re, ja si do të bëhet lëvizja

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se ditën e nesërme në mbrëmje do të bëhet devijimi i trafikut në zonën e Unazës së Re. Përmes një...

Përfundon procesi i legalizimit të dy objekteve në Unazën e Re, Lame: Subjektet që kanë braktisur banorët në pallatet e mëparshme duhet të mos...

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Artan Lame i shoqëruar nga drejtori i DVASHK Rurale 2, Artur Çobani, kanë marrë pjesë në përfundimin e procesit...

Analisti “shpërthen” ndaj “Salillarit”: Me ç’të drejtë ky zotëria gdhend emrin e fisit të tij në tunelet e Unazës, me paratë e mia???

Analisti Dritan Hila, publikon një foto të një prej tuneleve të Unazës së re që mban emrin e firmës ndërtuese "Salillari", dhe pyet se...

VIDEO/ Papërgjeshmëri totale, vajzat bllokojnë trafikun në Tiranë, dalin nga “Benzi” e ia “plasin” kërcimit në mes të rrugës

Një ngjarje e pazakontë dhe e papërgjeshme nga ana e disa vajzave është shënuar në Tiranë, ku kanë bllokuar rrugën që të zhvillojnë një...

Lajmet e fundit