Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
38 °
Hën
36 °
Mar
37 °
E premte, 1 Korrik, 2022

TAG

un

‘Pabesi’ ndaj SHBA? Vjen kërcënimi i parë për Shqipërinë dhe shtetet që votuan pro rezolutës së OKB

Pas miratimit me 128 vota pro të rezolutës së OKB-së kundër vendimit të SHBA për njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit, rezolutë që...

Vota e Shqipërisë kundër SHBA, vjen reagimi i parë nga PD

Shqipëria votoi sot kundër Shteteve të Bashkuara, duke mbështetur rezolutën e OKB-së që e shpall të pavlefshëm vendimin e Donald Trump për njohjen e...

Po shkojmë drejt vitit më të nxehtë në historinë e Tokës

Organizata Botërore e Meteorologjisë ka thënë se viti 2015 do të jetë i dyti më i nxehti në Europë me temperatura pak mbi mesataren...

Lajmet e fundit