Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
1kmh
0 %
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
36 °
E premte, 1 Korrik, 2022

TAG

UMSH

KRIZA SI TEST I PËRGJITHSHËM SHOQËROR

Studimi i kujdesshëm dhe parashikimi i rreziqeve që administrata publike e një vendi duhet të kryejë me qëllim uljen e nivelit të paqartësisë, pasigurisë,...

TË NDËRTOSH NJË UNIVERSITET 

AKADEMIK, PR.DR ANASTAS ANGJELI, PRESIDENT NDERI I UMSH:   Ndryshimi nis nga idetë, zhvillimi nga institucionet e ideve dhe e ardhmja takohet...

Java e librit në UMSH starton me diskutimin shkencor për librin ‘Paraja, Bankat dhe Shoqëria’

Java e librit  e cila organizohet me rastin e 10 vjetorit  të Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë, startoi dje. Një diskutim...

Dhjetë vjet arritje dhe sfida të guximshme të Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë

Ksenofon Krisafi*   Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë (UMSH) vjen në jubileun e dhjetëvjetorit të themelimit të vet pas një pune, gjithë...

Pranimet në Universitetin Mesdhetar, 4 ditë kohë për bursat dhe regjistrimet

Kanë mbetur vetëm  4 ditë për mbylljen e regjistrimeve për fituesit e raundit të dytë, në Universitetin Mesdhetar të Shqipërisë. Është...

Lajmet e fundit