Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
2.1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

umnik

Shpallja “non grata” e zyrtarit rus të UMNIK-ut nga Kosova, reagon Organizata e Kombeve të Bashkuara

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka reaguar pas vendimit të Kosovës për të shpallur “non grata” një zyrtar rus të UMNIK-ut. Nga zyra e Sekretarit...

Akuzat për hetimin e UÇK, Basha: Unë jam nip Kosove, gjyshi im iku nga Drenica gjatë masakrave serbe. S’kam patur interes të fshihja kasetën...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se gjatë periudhës së punës së tij në UMNIK në Kosovë, nuk ka hetuar asnjë krim të...

Mblidhet Këshilli i Sigurimit në OKB, sot temë Kosova

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara sot në Nju Jork do të diskutojë raportin e sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres për...

Çitaku: Kosovës i duhet ushtri, UNMIK-u ka përfunduar misionin

Në një takim të zakonshëm të Këshillit të Sigurimit për Kosovën, përfaqësues të Beogradit dhe Prishtinës sërish paraqitën pikëpamje tërësisht të kundërta për situatën...

Lajmet e fundit