Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
51 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

ultimatum

5 janari/ Ultimatumi i Berishës për Bashën mbaron sot, ç’do të ndodhë me Partinë Demokratike

Sot mbaron afati që Grupi i Rithemelimit të PD, i udhëhequr nga ish-kryeministri Sali Berisha, i dha Lulzim Basha pë të liruar selinë blu. Përmes...

SHBA ultimatum Bullgarisë: Keni 40 ditë kohë për të hequr veton ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë një ultimatum Bullgarisë dhe presidentit të rizgjedhur Ruman Radev, se duhet të zgjidhin çështjen e vetos...

Mesazhi ULTIMATIV i ambasadores amerikane Yuri Kim për politikën shqiptare: Mjaft me lojëra e PAZARE (E plotë)

Një mesazh ultimativ ka dhënë ambasadorja e SHBA Yuri Kim këtë mëngjes para dyerve të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Kim...

Ç’po ndodh në Lezhë, forca të shumta rrethojnë KZAZ-në, skadon ultimatumi i kryebashkiakut

Ka përfunduar afati i ultimatumit të vendosur nga kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj për lirimin e ambjenteve të KZAZ-ve. Mësohet se...

Kultivimi i kanabisit, Lleshaj ultimatum policisë: Pas 15 qershorit jeni përgjegjës…

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj  ka folur sot për luftën kundër kultivimit të kanabisit. Lleshja u dha ultimatum të gjithë zyrtarëve...

Sot skadon ultimatumi i Vuçiç për taksën, Kosova nuk tërhiqet

Ministri i Tregtisë dhe i Industrisë, Endrit Shala ka thënë se taksa do të mbetet deri në njohjen e Kosovës nga Serbia. ...

Dialogu Prishtinë-Beograd, ministri i Jashtëm rus: Negociatat po tentojnë ultimatum për njohjen e Kosovës

Kremlini e ka konsideruar një ultimatum udhërrëfyesin për dialogun që parlamenti i Kosovës miratoi dy javë më parë për negociatat me Serbinë. ...

Zgjedhjet e qershorit, KQZ ULTIMATUM partive politike: Urgjent breda ditës së sotme dorëzoni kandidaturat për komisionerë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u jep ultimatun partive politike. Në një konferencë për shtyp zëdhënësja e KQZ, Drilona Hoxhaj bëri me dije se sot...

Minatorët ‘ultimatum’ Ramës: Deri më 22 shkurt…

Minatorë dhe anëtarë të sindikatës po protestojnë sot para kryeministrisë. Ata kërkojnë miratimin e statusit të minatorit, në të kundërt paralajmërojnë...

Unaza e Madhe/ Meta ULTIMATUM institucioneve publike: ANULONI menjëherë projektin

Pas takimit me një përfaqësi të banorëve të Astirit, presidenti Ilir Meta ka dhënë qëndrimin publik për projektin e Unazës së Madhe. ...

Lajmet e fundit