Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

ullishte

I vunë zjarrin një parcele me ullishte, arrestohet një 54-vjeçar dhe shpallet në kërkim i vëllai

Një 54-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, ndërsa vëllai i tij është shpallur në këkrim pasi akuzohen se dogjën një sipërfaqe toke me...

Përfshihet nga zjarri një sipërfaqe me ullishte në Ndroq, rrezikohen banesat

Një sipërfaqe me ullishte është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në fshatin Shesh në Ndroq. Vatra e zjarrit po favorizohet nga era për t’u...

Përfshihet nga zjarri parcela me ullinj në Elbasan, rrezikohen shtyllat e tensionit

Një parcelë me ullinj është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme në Njësinë Administrative Papër, në fshatin Vidhas në Elbasan. Paraprakisht dyshohet se flakët...

Zjarr në Sauk, merr flakë një sipërfaqe ullishteje

Bie zjarr në një ullishte në Tiranë. Bëhet me dije se zjarri ka rënë në një sipërfaqe me ullishte në Sauk...

Tjetër vatër zjarri në Shqipëri, rrezikohet fabrika e vajit të ullirit në Mallakastër

Muaji gusht ka regjistruar një numër të madh zjarresh në territorin e Shqipërisë, ku disa prej tyre janë ndezur nga pakujdesia njerëzore ose...

Tjetër zjarr në Fier, flakët shkrumbojnë 300 rrënjë ullinj

Një vatër zjarri është regjistruar ditën e sotme në fshatin Peshtan të Madh të Fierit. Përhapja e flakëve ka shkrumbuar...

Zjarr masiv në Lushnje, rrezikohen të digjen disa banesa

Një zjarr ka djegur disa hektarë ullinj në fshatin ''Jetë e re'' në njësinë administrative të Sheganit në Lushnje. Fillimisht, zjarri ka rënë në...

Flakët djegin 10 hektarë ullishte në Fier

Një zjarr ka përfshirë disa ullishte në zonën e Vreshtasit, në Fier.   Mësohet se zjarri ka përfshirë 10 hektarë ullishte,...

Zjarr në kodrën me ullishte në Patos, rrezikohen banesat

Një kodër me ullinj është përfshirë nga flakët pranë fshatit Ruzhdije në Patos. Zjarri po përhapet me shpejtësi duke rrezikuar edhe...

I vuri zjarrin ullishtes, vetëhelmohet gruaja në Lushnje (EMRI)

Një grua, e cila dyshohet se ishte shkaktare e një vatre zjarri në Lushnje ka pirë fotoksinë dhe ka vdekur. Ajo...

Lajmet e fundit